Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

gosiak 15:58, 05 mar 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
Mirella napisał(a)
Moi mili czy teraz tniemy bukszpany, czy jeszcze należy poczekać.

Ja jeszcze się wstrzymuję, choć rączki świerzbią Czekam (w blokach startowych) aż Danusia da znać.
____________________
Małgorzata
Mirella 16:15, 05 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Małgosiu świerzbią jak nie wiem co
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Gardenarium 16:55, 05 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
w zasadzie po zimie, jak równo i dobrze wyglądają, nie ma potrzeby ciąć, Dopiero jak zakończą wiosenne przyrosty.
Jeśli zaś bukszpany zaniedbane, to cięcie wiosenne da im dobry początek na pożądaną figurę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mirella 17:22, 05 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Gardenarium napisał(a)
w zasadzie po zimie, jak równo i dobrze wyglądają, nie ma potrzeby ciąć, Dopiero jak zakończą wiosenne przyrosty.
Jeśli zaś bukszpany zaniedbane, to cięcie wiosenne da im dobry początek na pożądaną figurę




a w tym przypadku ciąć teraz?
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Netka 18:17, 05 mar 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Kochani, zakupiłam dziś stożki i kule i od razu pędzę z pytaniem Czy przy obecnych temperaturach ( dziś w dzień było ok. + 4, w nocy niby nie ma być mrozu ) mam zostawić je na polu na tarasie, czy jednak trzymać w garażu ? Będę sadzić dopiero za jakiś czas, gdy przygotuję rabatę. I jak często powinnam je teraz podlewać ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Karol99 18:35, 05 mar 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
nic się im nie stanie, trzymaj na dworzu, teraz jest ciepło i ma być jeszcze cieplej
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Cleo 18:36, 05 mar 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Netka napisał(a)
Kochani, zakupiłam dziś stożki i kule i od razu pędzę z pytaniem Czy przy obecnych temperaturach ( dziś w dzień było ok. + 4, w nocy niby nie ma być mrozu ) mam zostawić je na polu na tarasie, czy jednak trzymać w garażu ? Będę sadzić dopiero za jakiś czas, gdy przygotuję rabatę. I jak często powinnam je teraz podlewać ?



Pozwól, że się dołączę do pytania.
____________________
Marzenia do spełnienia
Madzenka 19:27, 05 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Karol99 napisał(a)
nic się im nie stanie, trzymaj na dworzu, teraz jest ciepło i ma być jeszcze cieplej


Ale sugeruję nie na nasłonecznionym miejscu, lepje je teraz gdzieś w pobliżu domu w zacienionym miejscu postawić
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Cleo 19:31, 05 mar 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Marzena2007 napisał(a)


Ale sugeruję nie na nasłonecznionym miejscu, lepje je teraz gdzieś w pobliżu domu w zacienionym miejscu postawić


A jak je wsadzę do gruntu i bedą rosły na słonku, to dużą im krzywdę zrobię?
____________________
Marzenia do spełnienia
domek_jerutki 20:39, 05 mar 2014

Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 9
A czy teraz juz można sadzić bukszpan w ogrodzie? Czy lepiej odczekać, aż będzie cieplej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies