Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

jula81 20:34, 26 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
To mam nadzieję że nie przemarzną i dobrze im będzie zimą w moim ogrodzie . W tym roku świeżo posadzone więc niczym nie zasilałam by dobrze się przyjęły.
Natomiast w przyszłym roku już będę je zasilać nawozem- ale co do tego to jeszcze nie mam wystarczającej wiedzy czym i jak. Poszperam-poszukam po ogrodowisku to się dowiem co i jak
Dziękuję Danusiu za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
marta_d 09:54, 27 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
chojna napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź. Jednak w artykule Danusia wskazuje również sierpień, w którym robi ostatnie przycinki. Mój bukszpanik nie został w tym roku przycięty. Chciałabym to nadrobić, a obcięte gałązki ukorzenić do wiosny.
Jeśli zaszkodzę roślinom- poczekam do wiosny.


jeśli nie był cięty to tym bardziej wstrzymałabym się do wiosny. Cięcie pobudzi roślinę do wypuszczania nowych przyrostów, Danusia tnie je po raz ostatni a właściwie koryguje, więc nie jest to cięcie "drastyczne". Zacznij wiosną. Obserwuj pogodę w tym roku zaczęłam ciąć buksy pod koniec marca, bo pogoda pozwoliła, natomiast 2 lata lemu 10 kwietnia leżał śnieg i wszystko ruszyło później
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Nati 16:42, 30 sie 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
kiedy mogę przesadzić bukszpany?
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nulka 09:58, 02 wrz 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Przesadziłam wczoraj dość stary okaz bukszpanu, starałam się oszczędzić korzenie ale było ciężko. Wsadziłam w nowe miejsce ale wcześniej obcięłam mu jedną gałąź, posmarowałam tą pastą ochronną do drzew. Nie formowałam go bo nie wiem czy można jeszcze (może lepiej poczekać do wiosny. po posadzeniu zaczęło lać. Czy obcięta gałąź i deszcz mogą zaszkodzić? Fotki postaram się zrobić dzisiaj - wczoraj lało i zrobiło się za ciemno jak skończyłam.

czy mam czymś opryskać/podlać zapobiegawczo przeciwko grzybowi?
Danusia na wrzesień zaleca oprysk z topsinu u oprysk z confidora - co radzicie?
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Sebek 19:42, 05 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Teraz najważniejsza jest dla niego woda, dbaj by miał stale wilgotno
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Nulka 10:16, 11 wrz 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
obawiam się czy nie ma za mokro bo u mnie ciągle przepaduje i boję się żeby ten odcięty konar nie zaszkodził i nie mam kiesy topsinem zrobić

chociaż miejsce chyba tam będzie miał dobre bo obok mam wsadzone wiosną kulki i tak ładnie przez lato przybrały ze aż je podziwiam
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Karolinek 10:21, 11 wrz 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Czy można jeszcze zasilić bukszpany? Delikatnie przyżółkły, jaka może być przyczyna?
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Nati 10:41, 11 wrz 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
czyli mogę przesadzać na pewno?, proszę jeszcze o poradę fachowców bukszpanowych

buźki pozdr.
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
iwonaal 17:37, 12 wrz 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Danusiu, moje bukszpany.
W środku wyglądają na zdrowe.
____________________
Zakochana w ogrodach
Gardenarium 20:54, 13 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jest przysuszony a nawet chyba zasuszony i zagłodzony. Podlewaj teraz, nie pędź go już. Bardziej mu potrzebna woda. Zamiera moim zdaniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies