Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

iwonaal 08:40, 14 wrz 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Dziękuję Danusiu, będę podlewać.
____________________
Zakochana w ogrodach
noemi 17:01, 14 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938

leje środkami antygrzybowymi,

raz już czyściłam z zainfekowanych listków ,

przycięłam do zielonego i znów się takie zrobiły
są w donicze

wyrzucić ? czy walczyć dalej ? co jeszcze mogę zrobić ?

zastanawiam się nad wymianą ziemi w doniczce …


____________________
ogród magdalenka
skarabeusz 21:08, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Borbetka napisał(a)
Napiszę w wątku o bukszpanie, ale w sumie dotyczy to cięcia wielu roślin. Osobiście mam problem ze sprzątaniem po cięciu. Znalazłam fajną rzecz, bo rozkładanie worków albo szmat już mnie męczy:
http://www.gardenclipcatcher.com/
Oczywiście chyba w Polsce niedostepny, choć można by chyba uszyć i włożyć drut w tunelik. Bardzo ciekawy patent. Co myślicie?


A może kupić najwieksze hula-hop i w agrowłókninę wszyć?
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 22:13, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Przeczytałam wszystko, pochłonęłam jak jagodziankę lukrowaną. Jutro czeka mnie sadzenie i jakoś teraz nie wiem czy dobrze, że takie małe kupiłam (15cm obwódka dla róż będzie)
Posadzę, dam kołderkę z kory i cięcie to chyba na wiosnę? bo gdzie takie małe liliputki kaleczyć.

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Borbetka 07:58, 23 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
skarabeusz napisał(a)


A może kupić najwieksze hula-hop i w agrowłókninę wszyć?

Magda, pomysł też dobry, tylko czy takie wielkie hula hop są?. Widziałam moje tuje Danica? Ostatnio próbowałam ze starym prześcieradłem i nie było źle, bo wiatr nie przeszkadzał. Materiału mi jednak brakowało, więc muszę uszyć chyba z dwóch części wielkie koło.
____________________
borówcowy wizytowka
bacowa 07:31, 25 wrz 2014


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Można jeszcze przesadzać bukszpany ?
Tygrys 10:22, 25 wrz 2014

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Hmm, troszkę Wam tu popsuję wątek na chwilkę. Otóż jak podobaja mi się bukszpany, ich głęboko zielony kolor, to że sa zimozielone, że da się je formować itd. to dla mnie dyskwalifikuje je ich silny i nieprzyjemny zapach - coś jak koci mocz. Mam czuły węch i naprawdę mi to przeszkadza. I tu mam pytanie, jakie rośliny są najbliższe bukszpanom jeśli chodzi o te pozytywne dla mnie cechy? Myslałem o otrokrzewie karbowanolistnym ilex crenata. Mam odmianę "Aurea", ale wiem, że są zielonolistne. Dają się formować, są zimozielone - ma to ktoś z Was w ogrodzie zamiast bukszpanów? A może jest coś lepszego? Jakaś trzmielina?
____________________
12:31, 25 wrz 2014
Tygrysie, może cisy? Są iglakami, ale na Ogrodowisku są bardzo popularne jako wdzięczny zimozielony materiał do formowania. Kulki, stożki, żywopłoty, ekrany, formy pienne - wszystko z cisa.
A ja mam pytanie o bukszpan w odmianie kolumnowej, wąski, wysoki. Ma jakieś wartości estetyczne? Macie to w ogrodach, jak prowadzicie, przycinacie do jakiejś wysokości?
Borbetka 08:55, 26 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Mam ostrokrzewy i formuję w kule, ale rosną o wiele wolniej.
____________________
borówcowy wizytowka
agaaa 21:46, 29 wrz 2014


Dołączył: 05 wrz 2014
Posty: 10
Czy moje bukszpany mają szansę na powrót do formy? Myślałam, ze to jakaś choroba grzybowa, zrobiłam dwukrotnie oprysk, zasiliłam florovitem jesiennym, ale nie widzę poprawy. W środku są jeszcze zielone, ale marnieją " w oczach". U mnie ciągle są jakieś problemy z bukszpanami, mam je w kilku miejscach i ciągle któreś chorują. Poradźcie, co robić. Z góry dziękuję




____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies