Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

anitan 11:46, 29 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
a czy strząsać z nich śnieg? Jest dość ciężki i obiciąża gałązki.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 12:03, 29 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kabriolina_sf napisał(a)
Naczytałam się Państwa rad i czuję się mądrzejsza
Już się przestraszyłam, że kupione przeze mnie bukszpany chorują na jaką grzybiczą chorobę, bo zaczęły brązowieć. A ja je bezczelnie zagłodziłam i przesuszyłam !!!! Och ja nie dobra !!!!
Mam pytanie: Czy mogę je teraz podlać i czy mogę podsypać je teraz torfem (jako osłona korzeni)?


Nie tylko możesz a nawet musisz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:04, 29 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Strząsać śnieg. bo się odkształcą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kabriolina_sf 12:46, 29 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
A dużo mam polać? Wiadro na krzaczek wystarczy?
Czy mogę kamykiem wysypać między tymi bukszpanami?
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
Gardenarium 12:48, 29 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy od wielkości krzewu, nie wiem jakie masz, ale powinno wystarczyc.

Kamykiem wysypuje się w konkretnym celu i na konkretnym polu zakończonym ogranicznikiem, żeby się nie rozsypywał po rabacie niepotrzebnie.

Pokaż zdjęcia o co chodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kabriolina_sf 13:16, 29 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Krzaczki są malutkie. Wielkości mojej dłoni. Jeszcze się nie zagęściły.

Ale się cieszę!! Już się nie mogę doczekać końca pracy będę lać i lać
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
Gardenarium 13:50, 29 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiadro na malutki krzew to za dużo, skoro było sucho to najpierw gleba musi się powoli nasączyć, nalanie wiadra nic nie da, bo woda spłynie

To masz na razie szkółkę sadzonek a nie właściwe krzewy zdolne do zdobienia ogrodu, powinny rosnąć na jakimś rozsadniku. Jak nasypiesz na nie kamieni to może być po nich
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kabriolina_sf 21:50, 03 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Dzisiaj byłam w sklepie ogrodniczym i widziałam krzaczki 2 letnie bukszpanu. Były takiej wielkości jak moje Pisałaś Danusiu, że gdy mróz to lepiej nie podlegać krzaczków. Wiec na razie sie wytrzymałam z podlewaniem. Podsypalam je dobrze torfem - tak do wysokosci pierwszego rozgalezienia. Poczekam na cieplejsze dni. Wilgotno mają bo co rusz pada śnieg i zaraz topnieje.
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
kabriolina_sf 21:59, 03 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Zaskoczyło mnie jeszcze jedno w tym sklepie. Krzaczki wyglądały dokladnie jak moje. Nie wiem czy je przyniesli z dworu, czy staltam wcześniej. Cały czas zastanawiam sie dlaczego one tak zrudzialy. Mam posadzone bukszpany w 2 miejscach. 1. To zaciszne miejsce i rosna one tam od ... musze policzyć ... 3 lat i są soczyście zielone. 2. Posadzone poznym latem w wyeksponowanym miejscu w zeszlym roku - rudzieja i sa ciemno zielone pomieszane z brązem. To chyba przez wiatr. Te bliżej ściany mają więcej zielonego, chociaż potencjalnie mają mniej wody.
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
kabriolina_sf 22:03, 03 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Postaram się jutro zrobić zdjęcia. Wychodzę z domu przed świtem i wracam jak już ciemno. A chcę uchwycić ten brąz: -)
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies