Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Madzia1 16:04, 02 maj 2015


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 18
Jest nadzieja Zastanawiam się natomiast jak go podnieść i wyjąć z dołu?
Gardenarium 21:27, 02 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mstrzes napisał(a)
Mam pytanie o cięcie. Obwódkę sadziłam 18 kwietnia. Chyba wszytsko się przyjeło. Kiedy ciąć i po jakim czasie od posadzenia można nawozić?


Ciąć od razu po posadzeniu, Nie nawozić na razie, przynajmniej w ciągu miesiąca. Po cięciu czerwcowym podnawozić, ale niekoniecznie jeśli będą ładnie wyglądały. Pielęgnacja roślin nie polega wyłącznie na nawożeniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:29, 02 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jazzy napisał(a)
Czy bukszpany można przesadzać jeszcze teraz w maju czy należy czekać do jesieni?


Teraz rośnie, nie przesadzaj, dopiero po cięciu czerwcowym możesz przesadzać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jazzy 21:50, 02 maj 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Dzięki Danusia!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gardenarium 18:44, 07 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mira napisał(a)
Doczytałam,żeby bukszpan na żywopłoty sadzić nawet do 8 szt na metr tak by koronami się stykał i również bryłą korzeniową.Efekt jest natychmaistowy ale jak jest potem? Po czasie bukszpan rozrasta się mimo iż jest cięty.Rośliny są zagęszczone,korzenie przerośnięte między sobą bo wiadomo bukszpan korzeni się rozłożyście nie palowo,korony będą zagęszczone co spowoduje mały przepływ powietrza a to grozi łapaniem chorób grzybowych.Jak jest z waszymi żywopłotami,nic się nie dzieje? Mam w planie kupić sadzonki na żywopłot i tu mam zagwozdkę.Jak sadzić? Czy od razu gęsto ale martwić się co będzie potem czy z czasem nie będzie za gęsto roślinom przez co zaczną chorować czy raczej sadzić z większymi przerwami i poczekać na efekt jakiś czas ale będzie mniejsze ryzyko choróbsk?


Ja sadzę okołom 5 szt na mb ale sadzonki mam większe, Sadzę tak, żeby się stykały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mstrzes 09:22, 08 maj 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Dziękuję za pomoc
____________________
Pozdrawiam Magda
Lacki80 21:52, 12 maj 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Gardenarium napisał(a)


Ciąć od razu po posadzeniu, Nie nawozić na razie, przynajmniej w ciągu miesiąca. Po cięciu czerwcowym podnawozić, ale niekoniecznie jeśli będą ładnie wyglądały. Pielęgnacja roślin nie polega wyłącznie na nawożeniu.


To znaczy nie nawozic co roku Bukszpankow ? Musze powiedziec,ze moje nawozilam w zeszlym roku i teraz wygladaja super.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Emilka48 09:25, 14 maj 2015

Dołączył: 14 maj 2015
Posty: 1
Nie mam żadnego doświadczenia,więc moje pytanie jest ignoranckie:jakiej ziemi potrzebują bukszpany?Chcę przesadzić maleńkie,ale stare bukszpany pod tuję,która,jak wiadomo ma ziemię kwaśną.Miejsce jest zacienione z małą ilością światła.Nie potrzebuję.żeby szybko rosły.Czekam z niecierpliwością na Pani,lub Forumowiczów odpowiedż,bo dni Panny już blisko!Dziękuję.
anbu 20:17, 18 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witam. Dziś w ogrodniku były do sprzedania takie bukszpany.







Są dosyć duże i kosztują 30 złotych ale ja się nie znam. Czy warto je kupić? Nie mam lepszych zdjęć, upchane były w kąt.

A tu bukszpany po 2 złote, na obwódki. Nie podoba mi się to, że maja takie "łyse" korzenie, czy tak to powinno być, czy one się przyjmą?



Proszę podpowiedzcie.
____________________
Ania Ogród Ani :)
martika 15:47, 19 maj 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Na jednej obwódce bukszpanowej zauwazyłam dziwne malutkie listki obok tych ładnych zdrowych. Co one oznaczają. W zeszłym sezonie nie było czegoś takiego.

Pojawiła sie też miodówka, ale już spryskałam.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies