Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Kkasia 13:30, 19 lip 2015

Dołączył: 19 lip 2015
Posty: 9
To mój pierwszy post na forum i nie wiem czy w dobrym miejscu, ale mam pytanie pilne☺️. Mam stary żywopłot który jest za szeroki i za wysoki. Cześć przednia chce skrócić , troche bedzie wyglądać jak ,,schodki,, wiem ze nie bedzie na początku wyglądać cudownie. Ale tu moje pytanie. Kiedy najlepiej to zrobic?
MiraR 19:59, 24 lip 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Czy używał ktoś żelaza (florovit) do oprysku bukszpanów,moje mają żółtawe listki i stwierdzono w szkółce jego niedobór.
____________________
Gardenarium 20:39, 24 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Uzywałam florovitu w płynie, normalnego, wieloskładnikowego. pomaga.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:41, 24 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kkasia napisał(a)
To mój pierwszy post na forum i nie wiem czy w dobrym miejscu, ale mam pytanie pilne☺️. Mam stary żywopłot który jest za szeroki i za wysoki. Cześć przednia chce skrócić , troche bedzie wyglądać jak ,,schodki,, wiem ze nie bedzie na początku wyglądać cudownie. Ale tu moje pytanie. Kiedy najlepiej to zrobic?


Bukszpany tniemy po zimie, gdy jest już ciepło (kwiecień) a potem pod koniec czerwca - poczatek lipca. Aby nie w wielkie upały, bo przypali.

Radykalne odmładzanie/cięcie najlepiej wykonaj na wiosnę, w sezonie odzyska wygląd znakomity.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kkasia 17:23, 05 sie 2015

Dołączył: 19 lip 2015
Posty: 9
Dziękuje
zieloniutka 11:30, 21 sie 2015

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Dzień dobry,
parę dni temu dostałam 6 dużych bukszpanów (90x90cm). Bukszpany wcześniej rosły w suchych warunkach, pod orzechem włoskim. Jednak w miejscu osłoniętym.
Niestety bryły korzeniowe właściwie dotarły do mnie gołe. Namoczyłam je, dołki też zalałam wcześniej wodą.

Na mojej działce narażone są póki co na bardzo silne wiatry i słońce. W związku z tym mam pytanie - czy zrobić im parawany chroniące przed wiatrem na ich pierwszą zimę czy już może nawet już teraz?
Czy może okryć je białą agrowłókniną?

Są bardzo ładne, rosły w prawdzie w żywopłocie i nie wszystkie strony są zielone jednak jest to bardzo cenna zdobycz. Nie chciałabym zawieść darczyńców.

Czy wykonać im jeszcze teraz jakieś cieńcie czy dopiero na wiosnę (jak dożyją). No i ostatnie pytanie - czytałam, że po dwóch tygodniach od posadzenia można nawozić bukszpany. Jednak czy nie jest już za późno - w sumie nawożenie wypadłoby we wrześniu.

Jeżeli ktoś ma jeszcze cierpliwość - wydaje mi się, że gałązki tych bukszpanów będą miałe tendencje do rozchylania się pod ciężarem śniegu-ma takie długie gałęzie. Czy mogę go ewentualnie zimą związać w obwodzie czy bardziej zaszkodzę?



____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
MartaR 11:52, 22 sie 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
mam okazję zakupić 10 bukszpanów w rozmiarze 50x50x30 cm za 25 zł/szt. Czy to dość okazyjna cena?
marcin_stemp... 16:04, 22 sie 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
Jeżeli były cięte i są geste to bardzo dobra cena
____________________
MartaR 16:43, 01 wrz 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Ponad 2 tyg temu zakupiłam duza ilosc bukszpanow. Wyglada na to ze sie przyjęły. Czy zasilić je przed zima? Florovitem czy moze czyms innym?
Iwcia 16:45, 01 wrz 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Nie, daj im tylko wody i spokój
____________________
Mój przyszły ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies