Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Basiula 16:17, 11 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Ja kupiłam wczoraj wieczorem 15 kopanych z gruntu kul bukszpanowych. Dopiero dziś po 18:30 będę je sadzić. Są w workach, mocno podlane. Mam nadzieję, że się przyjmą. Cena była baaaardzo atrakcyjna, to nie mogłam wybrzydzać



____________________
W basiowie
AnnaB 08:08, 12 maj 2016


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61
Potrzebuję porady.
Kupiłam bukszpan stożek - 3 sztuki. Wysokość to 70 cm. Nie znam się na roślinach, chociaż bardzo je lubię, stąd moje pytanie. Do jakiej wysokości urośnie ten stożek, czy wystarczy go regularnie podcinać aby zachował taka wysokość i kształt przez lata? Czy jak będą podcinała mu czubek to wtedy nabierze objętości w obwodzie? Dzięki za odp



____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
Iwcia 08:24, 12 maj 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Basiula
Nooo fajniutkie te buksy. Jak do tego cena atrakcyjna to niezły deal zrobiłaś
____________________
Mój przyszły ogród
Basiula 16:31, 12 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Iwcia napisał(a)
Basiula
Nooo fajniutkie te buksy. Jak do tego cena atrakcyjna to niezły deal zrobiłaś


Iwciu, racja, racja
____________________
W basiowie
Matka 11:41, 25 maj 2016


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Kiedy ciąć?teraz są świeże przyrosty, czekać aż mocniej zzielenieją?
____________________
U Matki
Basiula 21:21, 27 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dobre pytanie, też się podłączę
____________________
W basiowie
Mela 23:12, 27 maj 2016


Dołączył: 30 sie 2014
Posty: 17
Bukszpany tniemy na początku wiosny i pod koniec lata
-
____________________
Gardenarium 10:37, 28 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli nigdy nie były cięte, można ciąć w marcu-kwietniu, potem gdy wypuszczą - po zakończeniu przyrostów. Najczęściej przypada to na koniec czerwca. Wtedy formujemy już na nowych przyrostach.

Bukszpany cięte systematycznie, jak u mnie - tnę pod koniec czerwca, ew. na początku lipca. Cięcie pod koniec lata (koniec lata to przecież wrzesień) tak późne cięcie spowoduje wypuszczanie młodych gałązek zbyt późno aby zdrewnieć, więc zapewne z pierwszymi większymi mrozami po prostu zmarzną. Nie całe bukszpany, bo te nie zmarzną ale młode listki tak. Bukszpan będzie źle wyglądał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:38, 28 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Matka napisał(a)
Kiedy ciąć?teraz są świeże przyrosty, czekać aż mocniej zzielenieją?


Nie, nie, Bogda jesteś 6 lat na forum i do tej pory nie wiesz, że nie tniemy teraz, bo jeszcze nie zakończyły przyrostów?.
Poczekaj do końca czerwca kobieto.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margarete 14:38, 08 cze 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Przesadziłam dorodnego bukszpana w ub roku jesienią do swoajego ogrodu, miał tak ze 120-130 cm, roztrzepaniec jest ale chce go ciąc na stożek, czekam jeszcze z tym cięciem, ma świeze zielone przyrosty, dużo ich ale od środka ma żółte listki, boję sie że jednak odchorował to przesadzanie, jak mu zetnę tę wierzchnią warstwe roztrzepaną i zieloną to zostanie zółte na wierzchu.
Jak mu pomóc?
Niczym go jeszcze nie nawoziłam, jesienią przy przesadzaniu dałam mu duzo kompostu do dołka i tyle, obficie go podlewałam, a na wiosne podsadziłam mu 2 mniejsze bukszpany żeby zrobić ładną podstawe do stożka.....
Jak mam teraz postapić? dokarmic go czymś, prysnąc cZy może dac mu czas i nie ciąć w tym sezonie ?
Sama nie wiem.........
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies