Gdzie jesteś » Forum » Oświetlenie » Oświetlenie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Oświetlenie ogrodu

nicol21 17:30, 01 cze 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
Gardenarium napisał(a)
Światło ciepłe, naturalne.

Dziękuję. Cieszy mnie że naturalna preferencja godzi się z Twoją rekomendacją.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
belonia 09:50, 02 cze 2014


Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 51
Zabawa światłem. Pięknie!
Oj, marzy mi się aby być już na tym etapie... ale to jeszcze śpiewka przyszłości
____________________
W krainie gliny i jaskrów
CebuleKwiatowe 16:55, 18 cze 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Wszystko przed Tobą, w koncu nie w każdym przypadku nasz ogród od samego początku wyglądał tak jakbyśmy sobie tego życzyli, zawsze trzeba było włożyćw niego mnóstwo pracy, ale to sie opłącało i potem satysfakcja jest tym większa
____________________
syswia 03:50, 19 lip 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37
Jakie piekne biale roze! Co to za odmiana?


KATARZYNAZ napisał(a)


Ja mam na klombie kule

Faktycznie w nocy wyglądają fajnie.
Mają jeszcze dodatkowe wkłady czerwony, zielony i niebieski
Na Boze Narodzenie miałam zielono - czerwono
Zrobię wieczorem zdjęcie i zamieszczę
____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
grzesi 09:40, 05 sie 2014

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Gardenarium napisał(a)
Światło ciepłe, naturalne.

Można zapytać jakie żarówki Pani wykorzystuje?
Ja niestety nie jestem w stanie dobrać żadnej energooszczędnej, będącej zamiennikiem tradycyjnych żarówek halogenowych, bo takie wszędzie są montowane w reflektorkach. Te wszystkie LED-y świecą mizernie i jestem już tym nieco sfrustrowany. Próbowałem już 4 rodzajów i moja latarka na dwie baterie paluszki z jedną diodą led mocniej oświetla mi korony drzew niż te reflektorki z ledowymi zamiennikami halogenów.
Gardenarium 09:44, 05 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Z oferty sklepu wybieram te na 220 czy tam 230 ale kilka Vatów, światło żółtawe, nie niebieskie (źle wygląda) - kupuję kilka i testuję w ogrodzie, potem decyduję, która ma dobre wg mnie światło. Liczy się tez mały pobór mocy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesi 14:22, 05 sie 2014

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Ja mam instalację na 12V, ale to nie problem, bo dla żarówek na 130V są ich odpowiedniki na 12V. Może Pani napisać dokładniej jakie mocne te żarówki, jaki typ diód, kąt rozproszenia światła?
Po zdjęciach widać, ze te żarówki świecą naprawdę mocno, czego nie można powiedzieć o tych, które mi się udawało kupić.
Gardenarium 15:04, 05 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
12 v będzie się jarzyło a nie świeciło, problem w tym 220 a nie 12.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesi 15:33, 05 sie 2014

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Nie w tym problem, bo napięcie nie ma tutaj większego znaczenia, tylko w żarówkach. Z resztą na 230 V też testowałem i też lipnie świeciły. Dlatego się zastanawiam, czy brać pod uwagę te z górnej półki, bo są takie nawet po 100 zł, które mają wąski kąt świecenie i zgodnie z deklaracją producenta służą właśnie jako reflektory do oświetlania budynków, ogrodów, itp.
Dlatego pytałem Panią o to przy pomocy jakich żarówek udało się osiągnąć taki efekt.
Gardenarium 15:49, 05 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zapytam Witka, ale 10 zł to chyba góra te nasze żarówki, nie wnikałam w to jakie wybrał z tej sterty jakie przywiózł na poczatku. Kupił wszystkie mozliwe i dobierał. A ja przyklepnęłam po efekcie jaki dały

Wiem że u nas miało znaczenie i od razu robił na 220.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies