Gdzie jesteś » Forum » Oświetlenie » Oświetlenie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Oświetlenie ogrodu

Gardenarium 13:19, 08 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do wetknięcia w gniazdko, ja mam coś takiego i elegancko pilocikiem włączam sobie co chcę, światło, ścianę wodną czy źródełko. Nie wiem jak to się fachowo nazywa.

Zapytaj elektryka domowego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Peruagatka 10:15, 09 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2015
Posty: 17
Bardzo dziękuję za podpowiedź. Kupiłam 4-o kanałowy Kinlux. Z pilotem. Rewelacja
____________________
rublowy 15:03, 22 kwi 2015

Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 2
Słuchajcie, czy taką lampę w ogrodzie należy czymś zabezpieczyć, czy ona od razu jest wykonana tak, że nie trzeba jej już zabezpieczać?
Gardenarium 12:27, 24 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A co chcesz zabezpieczać. masz znowu jakiś specyfik do smarowania?

Lampa jest fabrycznie bezpieczna,. trzeba ją jedynie prawidłowo zamontować i użytkować. Żadne zabezpieczanie nie jest jej potrzebne. Przed czym?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
roksana88 10:18, 14 maj 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 2
Szukam lampy do ogrodu. Marzy mi się taka piękna stojąca lampa, najlepiej przypominająca nieco miejską latarnię ze starego londynu. Nie wiem może czy trochę nie za dużo wymagam bo nie mogę niczego takiego namierzyć w żadnym sklepie ze starociami u siebie. Co sądzicie o moim pomyśle na taką lampę ?
Gardenarium 23:51, 14 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lampa ma podkreślać urodę ogrodu a nie sama w sobie być ozdobą, Chyba że taki jest cel, ale wtedy powinna pasować do donic, stylu ogrodu, ławek, architektury domu i miejsca w którym ma być zamontowana. Nie pokazałaś miejsca, więc doradzić szalenie trudno.

Jedna lampa? w jakim celu? co ma oświetlać, ścieżkę, schody? wejście, przejście?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 23:17, 15 cze 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Pani Danusiu ,

A jak "gęsto" powinno być rozmieszczone oświetlenie i czy równomiernie czy po prostu tam gdzie ciekawy okaz rośliny ( obawiam się za gęsto rozmieszczonych lamp) że będzie za jasno.?
Mam tez rabatę szerokości ok 6 m i pośrodku klon czerwony (max wys 1 m) i skrajnie 2 katalpy szczepione na 2m pomiędzy byliny , żurawki i z "tyłu" berberysy jak to podświetlić na klon?, na katalpy i na klon i na katalpy?

dziękuję za pomoc.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 23:37, 16 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomoc znajduje się w artykule, poczytaj i będzie odpowiedź czemu służy oświetlenie.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/123-oswietlenie-ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 22:52, 17 cze 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
dziękuję Danusiu już i czy nie będzie to oświetlenie widoczne z kosmosu
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 10:02, 18 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oświetelnie powinno być delikatne podkreślające kontury, nie będzie widoczne z kosmosu. Możesz jdynie pnie drzew podkreślić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies