Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hirutkowy raj:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Hirutkowy raj:))

Psiamama 22:16, 23 paź 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Krysiu jesień u ciebie pełną gęba nawet z grzybami Rabata z hortensjami wyszła piękna, na bogato gratuluję
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Makusia 22:20, 23 paź 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Krysiu wpadłam się tylko przywitać, ale nie mogłam się powstrzymać i kilka pierwszych i ostatnich stron już przerzuciłam
Nieźle! Tyle powiem Wątek zaznaczam jako lekturę obowiązkową!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
ren133 22:25, 23 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Podsyłam Ci lekturkę
http://abc-ogrodnictwa.pl/naturalny-biohumus
Jutro zrobię zdjęcie swojego

PS Ogród coraz piękniejszy ... czas najwyższy pomyśleć tez o sobie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Margarete 22:42, 23 paź 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Popieram dziewczyny
Renię - pomyśl o sobie, jesień i dłgie wieczory w domu to dobry czas żeby siebie samą porozpieszczać. Zrób coś dla siebie teraz, zumba? Joga? Kino? Koncert? Wieczór z książką i winkiem? A może domowe SPA? Chcesz być sama czy w towarzystwie? Czekam na propozycje w razie czego, oczywiście po zaduszkach

Jankosię i Bogdzię w kwestii nawożenia trawnika. Wygląda zdrowy i zielony, a gęstości nabierze wiosną. O to się nie martwię, znam twoją ziemię i szalone przyrosty innych twoich roślin. Wystarczy spojrzeć na foty. Z trawnikiem będzie tak samo.

Cudnie teraz to wygląda
Hirutkowi współczuję...jeszcze trochę da radę.

Buziaki!
P. S. Z tymi pomysłami na dopieszczanie samej siebie to nie żartowałam
Sprawdzę.....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgataP 10:14, 24 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margarete napisał(a)
Popieram dziewczyny
Renię - pomyśl o sobie, jesień i dłgie wieczory w domu to dobry czas żeby siebie samą porozpieszczać. Zrób coś dla siebie teraz, zumba? Joga? Kino? Koncert? Wieczór z książką i winkiem? A może domowe SPA? Chcesz być sama czy w towarzystwie? Czekam na propozycje w razie czego, oczywiście po zaduszkach

Jankosię i Bogdzię w kwestii nawożenia trawnika. Wygląda zdrowy i zielony, a gęstości nabierze wiosną. O to się nie martwię, znam twoją ziemię i szalone przyrosty innych twoich roślin. Wystarczy spojrzeć na foty. Z trawnikiem będzie tak samo.

Cudnie teraz to wygląda
Hirutkowi współczuję...jeszcze trochę da radę.

Buziaki!
P. S. Z tymi pomysłami na dopieszczanie samej siebie to nie żartowałam
Sprawdzę.....


No kurczę Małgosia dobrze gada... czas coś znaleźć tylko dla siebie, ja na początek zamówiłam książkę do delektowania się, ale i dla ciała coś by się przydało.... Krysia co wymyśliłaś dla siebie ?

A a przyszły rok będziemy się zapisywać by trawniczek głaskać... ja swój powinnam przemielić i zrobić nowy, po ludzku... na ale jak tu psa pilnować i 2 dzieciaków... u mnie to się nie da więc będę reanimować... a na idealny przyjadę do Ciebie. Będę boso chodzić
____________________
Z Pszenicznej...
yolka 18:07, 24 paź 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Sarny będą pierwsze, tak że śmiało do lasu. Przepis Margarete dobry - polecam, choć sama jeszcze nie zażywam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
ren133 08:29, 25 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Krysiu
Ja mam taki: http://www.humusactive.pl/produkty/humus-active-uniwersalny/
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 15:17, 25 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
O! To co Renia pokazała to moja ulubiona firma: Ekodarpol. Jak kiedyś przestudiowałam wszystkie etykiety biohumusów w sklepie to okazało się że tylko oni robią prawdziwe. Reszta to była małym druczkiem "typu biohumus", a jeszcze mniejszym "organiczno- mineralny" i wtedy nic nie wiesz Taki polepszacz glebowy jak Renia pokazuje to możesz nawet dać bo to nie jest nawóz ale upewnij się że nie podniesiesz ph za bardzo
A jako nawóz na wiosnę i w sezonie to ja polecam ten: http://www.ekodarpol.pl/sklep/45-biohumus-extra-uniwersalny-05l.html
Ta sama firma i fajny gęsty No i astvit oczywiście W nadchodzącym sezonie daruję sobie już baniaki i kupię worek do rozrobienia w beczce, bardziej się opłaca. Widziałam w Skierniewicach ale już było za późno, już kasa wydana

Zresztą wiesz co? Jak ty masz dostęp do ładnego obornika to przecież jak zrobisz wiosną gnojowicę z niego to nie nadążysz potem kosić A kasa zostanie w kieszeni
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Kasya 15:26, 25 paź 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
jankosia napisał(a)
O! To co Renia pokazała to moja ulubiona firma: Ekodarpol. Jak kiedyś przestudiowałam wszystkie etykiety biohumusów w sklepie to okazało się że tylko oni robią prawdziwe. Reszta to była małym druczkiem "typu biohumus", a jeszcze mniejszym "organiczno- mineralny" i wtedy nic nie wiesz Taki polepszacz glebowy jak Renia pokazuje to możesz nawet dać bo to nie jest nawóz ale upewnij się że nie podniesiesz ph za bardzo
A jako nawóz na wiosnę i w sezonie to ja polecam ten: http://www.ekodarpol.pl/sklep/45-biohumus-extra-uniwersalny-05l.html
Ta sama firma i fajny gęsty No i astvit oczywiście W nadchodzącym sezonie daruję sobie już baniaki i kupię worek do rozrobienia w beczce, bardziej się opłaca. Widziałam w Skierniewicach ale już było za późno, już kasa wydana

Zresztą wiesz co? Jak ty masz dostęp do ładnego obornika to przecież jak zrobisz wiosną gnojowicę z niego to nie nadążysz potem kosić A kasa zostanie w kieszeni


ja uzywam rosahumus, innych nie stosowalam chyba
myslisz ze taki z dzdzownic lepszy ?

Krysiu, fotki obejrzalam i pozdrawiam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jankosia 16:04, 25 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Kasya napisał(a)


ja uzywam rosahumus, innych nie stosowalam chyba
myslisz ze taki z dzdzownic lepszy ?

Krysiu, fotki obejrzalam i pozdrawiam


Lepszy nie lepszy. Inny po prostu. W rosahumusie masz minerał naturalnie występujący na ziemi tak? Bo to chyba minerał był jeśli dobrze pamiętam. Szczerze? Rosahumus skończył mi się dopiero w tym sezonie, ale już nie kupię. Dlaczego? Zupełnie nie widziałam efektów, a zaczęłam kupować zaraz jak pojawił się na rynku (a przynajmniej w Mai) Fakt, że jak się pojawił to zaraz zaczęłam brata wypytywać czy aby te kwasy humusowe to nie jakaś ściema, bratową też zaciągnęłam bo ona więcej takich zajęć miała (no i lepsza studentka ) i niby morał był taki że to polepsza glebę to się skusiłam. Ale poza tym że od razu robi się ładna ciemna to nic innego nie zauważyłam. A biohumus czyli "obornik dżdżownicowy" to normalny, naturalny nawóz i są efekty Nie rozkładałam tego na czynniki pierwsze więc się mądrzyć nie będę- takie są po prostu moje obserwacje. Może masz inne? I lubię ten biohumus do którego dałam linka bo mam wyszczególnione szczepy bakterii, grzybów itd. Nie muszę się na tym znać, od tego mam brata i bratową Ale widzę co jest w przeciwieństwie na przykład do tych wszystkim Emów. Piszą, że tyle pozytywnych mikroorganizmów, że taaaak działa, taaak chroni. A jak zapytałam pana na targach jakie konkretnie mikroorganizmy zawiera to oprócz tego że pozytywne to nie potrafił mi nic powiedzieć. No to ja mam łyknąć byle co byle eko? No litości Dwa lata pryskałam sad emami i to jeszcze kurna tymi drogimi z farmą w nazwie Żadnej chemii przy tym nie stosowałam, a drzewka jak chore tak chore
W tym roku przeczytałam, że hyzop posadzony przy winorośli ochroni ją przed mączniakiem. To posadziłam. Myślisz że zadziałało?


Ale się nie poddaję W przyszłym roku wypróbuję tą herbatkę tymiankową i zobaczymy czy na winorośli będzie mączniak
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies