Gdzie jesteś » Forum » Literatura ogrodnicza » Książki o tematyce ogrodniczej

Pokaż wątki Pokaż posty

Książki o tematyce ogrodniczej

przemekg 20:38, 26 cze 2013


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Chciałbym pochwalić się prezentem jaki dostałem od gospodarza spotkań Ogrodowiska w Pęchcinie a jednocześnie współautora - Bronisława Jana Szmita, tej nowej bardzo interesującej książki "Drzewa i krzewy liściaste"
Szeroko opisano gatunki i odmiany sprawdzone w naszym klimacie i polecane do uprawy, oraz stopień trudność i wymagania.
Książka jest dedykowana głównie dla takich pasjonatów jak my









Książkę można nabyć wysyłkowo

http://multicobooks.pl/hobby/ogrod/drzewa-i-krzewy-lisciaste_9075.html



____________________
U Przemka w ogrodzie
Pszczelarnia 23:14, 08 sty 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jenny Erpenbeck "Klucz do ogrodu", WAB, Warszawa 2010 wyd. 1.
Zaczerpnę z okładki notkę wydawniczą "Piękny zakątek nad Jeziorem Brandenburskim, idealne miejsce na dom letni. Zbudowano go w czasach, kiedy świat uchodził jeszcze za stabilny i przewidywalny. Został obsadzony zielenią, którą projektował małomówny ogrodnik. Dom przechodził z rąk do rąk. Sołtys i jego cztery córki, z których zadrwił los. Żydowskie małżeństwo zmuszone do wyprowadzki. Pracujący dla nazistów archtekt, który odkupił posiadłość. Wszystcy zostawili tutaj częśc swojego życia. W ciągu stu lat swojego istnienia dom był świadkiem dwóch wielkich wojen i rządów dwóch totalitaryzmów. Widział jak starzeje się ogrodnik, Ogrodnik widział, jak rozpada się dom.(...)."

To książka ważna z wielu względów. Ogród choć gra główną rolę, jest tłem. Mnie zchwyca piękny zwięzły, suchy ale obrazowy język.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
monteverde 23:21, 08 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariusz napisał(a)
I książka z myślą o dzieciakach okazała się niezłym kieszonkowym atlasem dla mnie.
700 gatunków roślin i 900 zwierząt

świetne kieszonkowe atlasy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:22, 08 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Pszczelarnia napisał(a)
Jenny Erpenbeck "Klucz do ogrodu", WAB, Warszawa 2010 wyd. 1.
Zaczerpnę z okładki notkę wydawniczą "Piękny zakątek nad Jeziorem Brandenburskim, idealne miejsce na dom letni. Zbudowano go w czasach, kiedy świat uchodził jeszcze za stabilny i przewidywalny. Został obsadzony zielenią, którą projektował małomówny ogrodnik. Dom przechodził z rąk do rąk. Sołtys i jego cztery córki, z których zadrwił los. Żydowskie małżeństwo zmuszone do wyprowadzki. Pracujący dla nazistów archtekt, który odkupił posiadłość. Wszystcy zostawili tutaj częśc swojego życia. W ciągu stu lat swojego istnienia dom był świadkiem dwóch wielkich wojen i rządów dwóch totalitaryzmów. Widział jak starzeje się ogrodnik, Ogrodnik widział, jak rozpada się dom.(...)."

To książka ważna z wielu względów. Ogród choć gra główną rolę, jest tłem. Mnie zchwyca piękny zwięzły, suchy ale obrazowy język.

Warte poczytania piszesz Ewa, to jak się na nią natknę to nie omieszkam poczytać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MUZA 22:17, 17 sty 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Marzy mi sie zakup książek (o) mojej kochanej Gertrude Jekyll ale niestety nigdzie nie moge na nie natrafic.
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
justi 20:39, 15 mar 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Muza wpisz w wyszukiwarkę "gertrude jekyll książka" kliknij grafikę i potem szukaj sama po zdjęciach. Na pewno znajdziesz.

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
volco 16:18, 10 sty 2015


Dołączył: 08 sty 2015
Posty: 11
Moją ulubioną książką "ogrodniczą" jest stara "Dendrologia" (Włodzimierz Seneta, Jakub Dolatowski). Uczą się z niej studenci SGGW. To doskonała książka. Niestety nie ma zdjęć, tylko same ryciny. Może za kilka lat ją odświeżą. Wtedy będzie to super pozycja!
____________________
Kocham zielone :)
EwaG 16:57, 10 sty 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
justi napisał(a)
Muza wpisz w wyszukiwarkę "gertrude jekyll książka" kliknij grafikę i potem szukaj sama po zdjęciach. Na pewno znajdziesz.


Znam łatwiejszy sposób. Wystarczy w googlach wybrać opcję "książki" i wpisać nazwisko. Sa książki Gertrudy i o niej (niektóre prawie w całości).
A najlepszym jest skorzystanie z doskonałej biblioteki cyfrowej
http://www.biodiversitylibrary.org/
Wpisujesz nazwisko i masz Gertrudy w oryginale pod dostatkiem.
Polecam szczerze ten portal wszystkim miłośnikom literatury ogrodowej.

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Konstancja 12:43, 18 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 23
Ja przpomnę tylko o rewelacyjnych katalogach. Bez nich ani rusz
Zdjęcia, opisy, inspiracje, pomocne tabele.

____________________
Konstancja K.
frezja 12:42, 07 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Moja ulubiona pozycja,bardzo polecam




____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies