Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trzcinnik - Calamagrostis

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzcinnik - Calamagrostis

jambosana 16:47, 15 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Debra napisał(a)
Mam wrażenie Beato, że schowałaś najładniejszą część Karla Forestera

Jego zielone, dolne partie są śliczne, same kity już nie są tak dekoracyjne. Moim zdaniem szkoda je chować za innymi roślinami.


Debro, to jest tylko zdjęcie, jakiś tam fragment, jedne są zakryte, inne nie, te przy hortensjach w ogóle nie są dołem zakryte, te przy jeżówkach część zakryta, część widoczna w całości. Wiosną kiedy są to zielone kolumny jeżówki i rozchodniki są małe i nic nie zakrywają. Poza tym teraz u mnie dół trzcinników raczej nie jest zielony, no i mnie się ich kity najbardziej podobają. Kojarzą mi się trzcinnikiem piaskowym (Calamagrostis epigeios), który rośnie masowo za moim płotem. Kwestia gustu.
Tu na rabatach jedne trzcinniki zakryte dołem inne widoczne w całości, całość to taka niby dzika łąka, cudo.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/328-kwiaty-i-rabaty-jesieni/photos (fotka 12)
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Debra 19:57, 15 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
jambosana napisał(a)


Debro, to jest tylko zdjęcie, jakiś tam fragment, jedne są zakryte, inne nie, te przy hortensjach w ogóle nie są dołem zakryte, te przy jeżówkach część zakryta, część widoczna w całości. Wiosną kiedy są to zielone kolumny jeżówki i rozchodniki są małe i nic nie zakrywają. Poza tym teraz u mnie dół trzcinników raczej nie jest zielony, no i mnie się ich kity najbardziej podobają. Kojarzą mi się trzcinnikiem piaskowym (Calamagrostis epigeios), który rośnie masowo za moim płotem. Kwestia gustu.
Tu na rabatach jedne trzcinniki zakryte dołem inne widoczne w całości, całość to taka niby dzika łąka, cudo.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/328-kwiaty-i-rabaty-jesieni/photos (fotka 12)


Jasne że tylko zdjęcie Na tym akurat jest zakryty, stąd mój komentarz, bo zwykle raczej widzę go na zdjęciach w całości.
O tu np. w jednym z ostatnio odwiedzanych przez Danusię ogrodów
http://www.knollgardens.co.uk/onlinestore/products1d.asp?search=calamagrostis

To tylko moje zdanie - podobają mi się w całości

A mój nadal cały zielony.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
mirela 11:55, 09 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Trzcinnik Karl F.- fotka z ostatniej niedzieli:

____________________
Walczę z ogrodem...
ocia79 12:32, 28 lip 2014


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Jak gęsto je posadzić aby uzyskać fajny, zwarty szpaler?
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Sebek 12:27, 10 sie 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zalezy ile chcesz czekać na efekt - ale jeśli szybko to co 60-70 cm wystarczy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kat_k 15:21, 31 sie 2015

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 26
Witam wszystkich! Chciałam się spytać jak przygotowujecie do zimy swoje trzcinniki? Swoje posadziłam dopiero w tym roku i korzystając z afrykańskich upałów, chcę powoli zrobić listę roślin które muszę okryć odpowiednio na zimę Czy podsypanie korą wystarczy?
tomgroch 20:22, 02 wrz 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Trzcinniki nie wymagają okrywania.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
mw116 15:29, 01 gru 2015

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Nie zgodzę się, że nie wymaga okrywania. W pierwszym roku po posadzeniu zawsze warto zabezpieczyć podstawę rośliny przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi w tym przypadku mrozem. Usypać kopiec kory w obrębie bryły korzeniowej, a kępę prewencyjnie związać sznurkiem. W późniejszych latach można będzie z takich zabiegów zrezygnować. Jednak w pierwszym roku warto poświęcić 15 min na dobre zabezpieczenie - oczywiście okrywać w chwili wystąpienia kilkudniowych dobowych spadków temperatury poniżej -5*C.
roma2 19:22, 01 gru 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
W okresie kilkudniowych dobowych spadków temparatury ponizej -5*C i tak nie zdążę dojechać. Rosną u mnie na wygwizdowie i jest ok. Nieokrywane, są najładniejszymi u mnie trawami. Więc jak ktoś ma działkę daleko, to niech się akurat o trzcinniki raczej nie zamartwia.
____________________
Komendówka
Dorotka 09:37, 14 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Zaznaczam wątek bo mam zamiar kupić 20 sztuk.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies