Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Bonsai i niwaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bonsai i niwaki

Gardenarium 11:32, 14 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odradzam robienie niwaki z sosny. Smętnie wygląda gdy syp[ią się igły w środku i stare gałązki ogałacają. Miałam w jednym ogrodzie takie cudo i chyba mój pierwszy pomysł to było wyrzucenie go.

Tej sosny twojej akurat nie znam, ale sosna to sosna i każda brzydnie z wiekiem.

Poza nawiasem to najszybszy sposób na ćwiczenia w tym zakresie ogrodnictwa i fromowania drzew, ale aby zostawić w ogrodzie to moje zdanie jest przeciwne.

To się tylko wydaje że ona taka ładna

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:33, 14 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To już lepiej zrób z cyprysika, nieźle się zagęszcza i przynajmniej nie gubi całych "poduch" od dołu



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:34, 14 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj na zdjęciu z trzmieliną oskrzydloną



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
violinek 11:51, 14 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
Faaajne te pomponikowe skarpetki
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
Szym3k 13:44, 14 wrz 2015

Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 15
Dzięki za odp. Przyznam szczerze, że mnie nią trochę zasmuciłaś ponieważ bardzo podoba mi się ta sosna. Przyznam z kolei, że nie jestem jakimś wielkim fanem cyprysików. A może mogła byś polecić jakiegoś niskiego iglaka (tak do 3 metrów) który by się nadawał. Chodzi mi o to żeby wyprowadzić roślinę w coś takiego [link zmoderownay]- przepraszam za zamieszczenie aukcji, ale nie mogłem znaleźć oryginalnego zdjęcia.
Gardenarium 20:10, 14 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam wyłącznie cisa. Będzie żył wiecznie. I jest piękny.

Tutaj pokazujemy jak się to robi z zaniedbanego egz.


http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13/odcinki-online,1,11,1,0/zimozielony-uporzadkowany-ogrod-z-lustrem-odc-487,1253499.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 05:19, 16 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 11:49, 16 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_adamczyk 23:07, 10 paź 2015

Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 44
Witam,

Mam w ogrodzie, na wprost wejścia do zagospodarowania narożnik domu, strona wschodnia. Chcę go zrobić na styl japoński, czyli biały grys, obwódki wzdłuż chodnika z kulek - tuje danika (obwódki, ponieważ przeciwprostokątną stanowi chodnik), na przemian z turzycą oszimską maskującą słupki oświetlenia, no i mam miejsce na dwa solitery.
Chciałbym "coś" na pniu oraz w części najszerszej, a więc w głębi przy prostokątnej głównego aktora a więc niwaki. Nie mam materiału do cięcia więc chcę kupić. No i teraz pytanie co kupić?
Szefowa doradza jedynie Cisa ale takiego prowadzonego w stylu bonsai nie znajdę. Jest sporo na allegro lub olx, cyprysików elwoodi oraz nitkowych, są też jałowce.
Jako że moje doświadczenie w prowadzeniu iglaków to cięcie coroczne cyprysików goldcrest w donicach, nie chcę się rzucać na drogie okazy.

Warto kupić dostępne cyprysiki prowadzone pod sprzedaż jako bonsai? Stanowisko słoneczne tylko o poranku będzie właściwe dla takiego drzewka?
waldek727 06:12, 11 paź 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Niwaki możesz ukształtować z każdego młodego drzewka lub krzewu dostępnego w szkółkach i centrach ogrodniczych. Nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń poza jednym podstawowym. Trzeba znać technikę cięcia i być bardzo cierpliwym.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies