Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Bonsai i niwaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bonsai i niwaki

Gardenarium 11:33, 11 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i oczywiście znaleźć odpowiednio "rozczapirzony" egzemplarz, wtedy od razu nasuwa się w przyszłości jego forma docelowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:35, 11 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcin_adamczyk napisał(a)
Witam,

Mam w ogrodzie, na wprost wejścia do zagospodarowania narożnik domu, strona wschodnia. Chcę go zrobić na styl japoński, czyli biały grys, obwódki wzdłuż chodnika z kulek - tuje danika (obwódki, ponieważ przeciwprostokątną stanowi chodnik), na przemian z turzycą oszimską maskującą słupki oświetlenia, no i mam miejsce na dwa solitery.
Chciałbym "coś" na pniu oraz w części najszerszej, a więc w głębi przy prostokątnej głównego aktora a więc niwaki. Nie mam materiału do cięcia więc chcę kupić. No i teraz pytanie co kupić?
Szefowa doradza jedynie Cisa ale takiego prowadzonego w stylu bonsai nie znajdę. Jest sporo na allegro lub olx, cyprysików elwoodi oraz nitkowych, są też jałowce.
Jako że moje doświadczenie w prowadzeniu iglaków to cięcie coroczne cyprysików goldcrest w donicach, nie chcę się rzucać na drogie okazy.

Warto kupić dostępne cyprysiki prowadzone pod sprzedaż jako bonsai? Stanowisko słoneczne tylko o poranku będzie właściwe dla takiego drzewka?


To zrób z graba albo buka. Szkoda roboty na jałowce.

Zobacz film, tego jałowca już nie ma u Zbyszka.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/599-ogrodowisko-w-iwoniczuzdroju-ciecie-jalowca
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Beata_n 13:34, 18 lis 2015

Dołączył: 18 lis 2015
Posty: 2
Czy moglibyście mi podpowiedzieć jak najlepiej dbać o bonsai i niwaki teraz jesienią? Planujemy z mężem zasadzić kilka w naszym przydomowym ogrodzie, ale nie wiemy czy teraz czy poczekać do wiosny.
waldek727 14:04, 18 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Bonsai hoduje się i pielęgnuje w domu w specjalnych doniczkach.
Z niwaki poczekaj już do wiosny.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 16:29, 18 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To dość drogie formy drzew i krzewów gdy się je kupuje, dlatego pewniejsze będzie zakup i posadzenie wiosną.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jadwiniabuduje 16:37, 23 lis 2015

Dołączył: 23 lis 2015
Posty: 8
Pielęgnowanie takiego drzewka musi kosztować wiele pracy. Co robi się z korzeniami, żeby nie rozrosły się zanadto?
ele2001 16:59, 23 lis 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Z niwaki nie robisz nic sadzisz i już, w szkółkach korzenie roślin rosnących w gruncie się podcina żeby lepiej się przyjmowały po posadzeniu na stałe miejsce.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 20:18, 23 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jadwiniabuduje napisał(a)
Pielęgnowanie takiego drzewka musi kosztować wiele pracy. Co robi się z korzeniami, żeby nie rozrosły się zanadto?


W ogrodzie korzeni nie podcinasz, podcinasz i formujesz tylko to, co nad ziemią, w ziemi pozostaje bez ingerencji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
glorusek 16:14, 14 lut 2016

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 19
Witam takie cos chce kupic, co to i czy utrzyma swoj ksztalt czy trzeba to pozniej dalej jakos wiazac

Gardenarium 16:19, 14 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pieniek kształt utrzyma, tylko będą z niego wyrastać młode przyrosty, które trzeba usuwać. A kulki docinać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies