Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

Danylenko 22:59, 30 lip 2015

Dołączył: 30 lip 2015
Posty: 20
Widze dwie odmiany berberysow. Jakie to odmiany?
Danylenko 23:11, 30 lip 2015

Dołączył: 30 lip 2015
Posty: 20
ele2001 napisał(a)
Milenko ale mnie połechtałaś miłoogrodnikiem jestem od urodzenia a z zawodu stolarz
Jakiś czas temu rzuciłem prace zawodową i zająłem sie konserwacją ogrodów i teraz jestem szczęśliwy wiesz


A moze moglbys mi doradzic w sprawie mojego dopiero co powstajacego ogrodu. Mam dosc sporo pracy nad nim bo musze poprawic to po poprzednim wlascicielu. Miedzy dwoma klonami chcialabym cos posadzic i polaczyc je ze soba w jedna calosc.
ele2001 15:30, 04 sie 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Monia właśnie o to chodzi kręci się na wszystkie strony a związana nieładnie wygląda myśle o agostache zrobiłem sadzonki i czekają


Borbetka napisał(a)
Czyli jesteś rozczarowany Perovskią? Bo ja bardzo. Dobrze wygląda tylko z tyłu rabaty jako jakiś akcencik, bez szału. U mnie wygina się niemiłosiernie, a jest w pełnym słońcu. Przycięłam krótko wiosną, i tak to nic nie pomogło.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 15:32, 04 sie 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Nie wiem czy popali ja mam ten i jest ok granulowany też używam ale tylko do zaprawiania dołków pod rośliny..

eee_taam napisał(a)


mam kurski obornik ze słoma zmieszany i tez tak mogę zrobić? nie popali?

w zasadzie to ten obornik jest przeznaczony do nowo powstajacych skrzyń warzywnych- dalam go jako przedostatnia górna warstwe przykryłam 10-15 cm warstwą ziemi.

dotad nawoziłam tylko tym sklepowym kurskim granulatem, kupiłam niedawno ale jeszcze nie uzyłam granulat bydlecy i guano.

jedyne gnojowki jakie znam to z pokrzyw i z kwiatu czrnego bzu.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 15:34, 04 sie 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Wszystko rośnie na słońcu mi hakone nie przypala-czasami się lekko zwinie jak ma sucho ale po podlaniu jest ok

siakowa napisał(a)
witam najpier powtórze po wszytskich - pięknie!!!!

Powiedz mi bo widze że masz hakone i szałwie i chyba przywrotnika obok siebie. Hakone rośnie na słońcu? bo takiego wymaga szałwia i przywrotnik. Czy wszytsko rosnie w półcieniue? Zawsze zastanawiam sie nad takimi połączeniami wydawałoby się wykluczających się obok siebie roślin..?
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 15:35, 04 sie 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Z przodu są dwie odmiany admirałek i golden carpet..


Danylenko napisał(a)
Widze dwie odmiany berberysow. Jakie to odmiany?
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Ewik 15:48, 04 sie 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ślicznie,dech mi zaparło.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
MirellaB 15:21, 05 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Przemku czy dobrze zauważyłam, że masz posadzone na przemian rozplenice i rozchodniki? (np str 43)

Jestem w trakcie rozstawiania doniczek z tymi roślinami. W jakiej odległości od siebie je posadzić? Nie mam za dużo miejsca i tak myślę, że może co 50 cm?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ele2001 17:10, 05 sie 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Sokojnie ja mam ciaśniej nawet..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ArturPoniato... 13:07, 08 sie 2015


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 49
ele2001 napisał(a)


Fajnie udało Ci się skomponować roślinność, ogród jest jeszcze młody. Trawy i byliny dość dynamicznie się rozwijają, hakonechloa osiąga około 40cm więc dla kulek z bukszpanu będzie to duże wyzwanie. Podobnie kulki, które rosną w żurawkach też będą miały coraz większą konkurencję. Jest bardzo ładnie.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies