Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pszczelarnia 14:37, 20 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tylko te za wysokie w stosunku do innych trzeba ciachnąć. Przy pozostałych nie ma co ciąć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
KDZ 15:05, 20 lip 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
ok dzięki, a czy je tak po prostu w połowie ciachnąć? czy w jakimś konkretnym miejscu trzeba?
aga_szsz 15:34, 20 lip 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
ja bym nic teraz nie ciachała. Jak skrócisz je z góry, to stracą przewodnik, tak mi się wydaje obserwując swoje. Kupiłam kilka szt. z obciętym, złamanym przewodnikiem i rosną o wiele wolniej niż pozostałe.

Daj im się rozrosnąć, za rok ciachniesz lekko boki na rozgałęzieniu, górę bym zostawiła, aż uzyskają odpowiednią wysokość
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
lilcia 18:19, 20 lip 2015

Dołączył: 13 lip 2015
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Raczej oprzędy szkodnika myślę.


Dzień dobry,
mata pod choinami usunięta (po wielkiej kłótni małżeńskiej). Stopniowo będę wyciągać ją z całego ogrodu, człowiek uczy się na błędach.
Co do białego nalotu, to kupując choiny pani w szkółce powiedziała, że jest on od zraszania wodą. Nie wiem czy to możliwe, bo utrzymuje się do dziś. Ja zaczęłam je zraszać po wskazówkach Pani Danusi. Czy mam coś z tym zrobić?
Bardzo mi zależy na utrzymaniu przy życiu choin.
Gardenarium 16:13, 23 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KDZ napisał(a)
Czy choiny posadzone wczoraj z doniczek (na żywopłot) mam ciąć teraz czy czekać?




Czekać aż urosną, są mikrokopijne, a jesli zetniesz to chyba do ziemi?? Nie rób tego. Czemu tak krzywo posadzone? jeden w jedną a drugi w drugą?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KDZ 12:17, 27 lip 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
Ok, czekam:] Posadzone są raczej równo, same roślinki są trochę powyginane, ale po posadzeniu jeszcze raz sprawdzałem i odległości między pniami są równe. Ten krzaczek po lewej jest już na zakręcie :] Dziękuję za porady.
anna_t 13:23, 08 sie 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
witam
czytajac ten watek zmieniam koncepcje zywopłotu i do tujek kórnik i swierków serbskich dosadzę w rogu tak na 5m długim z kazdej strony choiny.mam pytanie w jakiej odległosci od ogrodzenia z siatki posadzic w takiej kolejnosci choina-swierk-tuja sadzonki?bo wiem juz ze kórnik sadzimy ok 60cm od siatki a serba 1,5 m. jak to wyglada w praktyce?widze takie połaczenie w realizacji p. Danuty ale nie widze tych odległości
będę wdzieczna za szybka odpowiedź, wrzesień zbliza sie wielkimi krokami i szybko muszę ogarnać ile czego kupic w szkółce, w przyszłym tygodniu urodzić córke i jeszcze potem to wszystko posadzić
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Sebek 17:14, 08 sie 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Choiny wystarczy posadzić nawet co metr albo więcej - i również gdzieś 1-1,5 metra od płotu jeśli chcesz je ciąć z dwóch stron
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anna_t 20:12, 08 sie 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
dzieki za zainteresowanie nie chce ich ciąć od strony siatki. czyli choiny i serby 1,5 od siatki i kórnika tez?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kristi 18:34, 05 paź 2015


Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 12
Czy ktos wie gdzie mozna w okolicy Wrocławia kupić choinę kanadyjska? Szukam bezskutecznie i tracę nadzieję. Bardzo prosze o pomoc...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies