Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pszczelarnia 09:43, 10 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
50 cm (można 30 cm) musisz zostawić od płotu wolnej przestrzeni, bo jakoś musisz wejść i ciąć choiny. W planowaniu trzeba uwzględnić fakt, że z przodu i z tyłu żywopłotu musisz wejść i ciąć choiny. Nie da się ciąć choin po płocie (chyba że na fruwająco z góry nożycami na wysięgniku).


Więc 50 cm + 45 cm = 95 cm pień choiny od płotu (wersja maxi)
Albo 30 cm + 30 cm = 60 cm pień choiny od płotu (wersja mini)

Moje sadzenie choin od siebie to co 50 cm.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mary 18:31, 10 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
anbu napisał(a)
MariBere nie wiem czy Ci pomogę ale w wątku Joli "Ogród wśród pól i wiatrów" pytałam o odległości właściwe dla sadzenia tych choin (strona 135 wątku). Przejrzyj sobie ten wątek (swoją drogą, ogród Jola ma piękny )
Jola dosyć gęsto zasadziła choiny, czyli się jednak da, jak komuś bardzo zależy Ale tak gęstego sadzenia nie poleca.
Od tamtej pory mam napisane w swoich notatkach, że choiny sadzimy minimum metr od płotu i tyle samo od siebie.
Pozdrawiam.


Dzięki. Poczytam.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 18:33, 10 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Pszczelarnia napisał(a)
50 cm (można 30 cm) musisz zostawić od płotu wolnej przestrzeni, bo jakoś musisz wejść i ciąć choiny. W planowaniu trzeba uwzględnić fakt, że z przodu i z tyłu żywopłotu musisz wejść i ciąć choiny. Nie da się ciąć choin po płocie (chyba że na fruwająco z góry nożycami na wysięgniku).


Więc 50 cm + 45 cm = 95 cm pień choiny od płotu (wersja maxi)
Albo 30 cm + 30 cm = 60 cm pień choiny od płotu (wersja mini)

Moje sadzenie choin od siebie to co 50 cm.


Dzięki. Wyjaśniło się, czemu nie mogę zrozumieć.

Nie wiedziałam, że żywopłoty trzeba ciąć od strony płotu. Muszę to przetrawić...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gardenarium 18:51, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niekoniecznie trzeba ciąć. Tylko jeśli przelezie na stronę sąsiada, może mieć pretensje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mary 19:10, 10 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Dzięki Danusiu. Myślę, że nie w tym przypadku to nie jest problem. Generalnie sąsiad raczej chce się zasłonić i jest mu wszystko jedno czy płot zostanie czy zostanie tylko siatka.
Czyli rozumiem, że jeżeli nie będę ich ciąć od strony płotu to 50cm od pnia od płotu jest do rozważania?
Czy pamiętasz może jaka była odległość w ogrodzie Sylwii?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gardenarium 19:21, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jeśli płot to siatka, będą miały światło i możesz je nawet przy płocie posadzić, przelezą na drugą stronę i ukryją siatkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mary 22:25, 10 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Dzięki Danusiu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gardenarium 12:22, 14 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dadzą, ale sprawdź jeszcze czy miały dobre korzenie i czy nie są za głęboko posadzone. To ważne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lojalna_ 12:41, 14 lut 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ja miałam ten sam problem strona 11 tego watku. Trzy były w fatalnej formie. Dwie sie pozbierały jedna zupełnie uschła. U mnie było zima za sucho.
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Tusiala 21:38, 14 lut 2016


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Dziękuję Danusiu Posadzone są na tej wysokości, co rosły w doniczce ale sprawdzę jeszcze im korzenie. Tam nie zaglądałam.

Jolu Twoje ładniejsze.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies