Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

Mary 20:28, 10 lip 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Żurawka Marmalade
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Nowalijka 23:06, 10 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Witam żurawkowych wielbicieli. Mam w ogródku kilka żurawek ale nie znam ich nazw.
POMOŻECIE?







na drugim zdjęciu jest jakaś etykietka ale zamazana od wody i zimna
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Marga 23:28, 12 lip 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Mary napisał(a)
Żurawka Marmalade

Dzisiaj sobie kupiłam 3 takie. Zauroczyły mnie już dawno i w końcu je mam.
____________________
Ogród dla moich synków
megabasia 17:24, 15 lip 2017

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Mam pytanie do żurawkowych starych wyg Jak to jest z żurawką po jakichś trzech - czterech latach? Trzeba ją dzielić, wykopywać roślinę - matkę i na jej miejsce wsadzać to, co otrzymaliśmy z rozsady? Mam już chyba czwarty czy piąty rok marmalade w jednym miejscu, zawsze były piękne, w tym roku marniutkie. Zresztą nie tylko one. Czy to taki rok, czy trzeba ją po prostu odmłodzić?
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
kamil_360 21:42, 17 wrz 2017


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 103
@nowalijka
Przedostatnie zdjęcie to wg mnie 'Forever Purple'. Ta żółta - albo Citronelle, albo Lime Ricky. Zdjęcie Lime Marmalade załączam poniżej..
Ostatnie to 'Palace Purple'
Za kilka dni wstawię swoją 'Forever...' i 'Palace' dla porównania, jeśli chcesz.

@megabasia
Sprawdzałaś może, czy w glebie przy żurawkach nie ma opuchlaków?
Być może one są przyczyną.
Mam 4-letnie żurawki, są o wiele większe niż w chwili zakupu, ale jeszcze wyglądają ładnie - zwarcie.

A tutaj 'Lime Marmalade' na tle bodajże 'Obsidian'


'Sugar Plum'


'Sugar Frosting'


?


'Caramel' ?


i jej sadzonka:
____________________
Kamil Cel: podrasować własny ogród
Aurelllia 22:17, 21 wrz 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witam znawców pomożecie z nazwami ?

____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Mary 19:49, 04 lis 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Żurawka Marmalade na zacienionej rabacie jesienią traci swoje pomarańczowe odcienie i robi się zielona.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
zawitka 08:32, 16 lut 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Zurawkowo u Ciebie .Ja nie mam dobrego doświadczenia z żurawkami .Jedne mi nie chciały rosnąć ,drugie wyginęły zostały ze 3 odmiany i tak siedzą .Są ładniejsze rośliny i z mniejszymi kłopotami .Ciekawa będę Twego doświadczenia ,choć przyznaję że są u nas tacy co je uwielbiają .pewno to kwestia ziemi
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Mary 08:38, 17 lut 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Zawitko,


To ja się chyba zaliczam do tej grupy, która uwielbia.
Kwestia ziemi jest z pewnością ważna. Ale bardzo ważna, może ważniejsza, jest odmiana.

Moje dwie pierwsze żurawki pochodzą z czasów, gdy jeszcze nie korzystałam z Ogrodowiska.
Pierwsza była Apple Crisp, ciemnozielona z białymi kwiatami. Bardzo ładnie rosła. Mam ją nadal, ale nie dbam o nią specjalnie, bo trochę nie mam na nią pomysłu.
Potem pojawiła się u mnie żurawka Zipper. Ta odmiana nie chciała u mnie rosnąć. W ubiegłym sezonie miałam chyba ostatnią sztukę. Zobaczymy, czy po zimie coś z niej jeszcze zostanie.
Następnie pojawiła się Marmalade i Lime Marmalade.
Marmalade i Zipper wyglądają dość podobnie. Marmalade rośnie u mnie jak burza, a Zipper nie rośnie u mnie wcale.
Lime Marmalade też rośnie, ale o wiele wolniej niż Marmalade.

W ubiegłym roku kupiłam pojedyncze sztuki kilku bordowych odmian i będę się przyglądać, które chcą u mnie rosnąć.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Roocika 09:09, 12 mar 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Czy liście żurawki można po zimie ściąć? Po mrozach wyglądają nieciekawie i są klapnięte? Mam nadzieję, że nie padła.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies