Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

martaibartek 10:12, 07 lip 2014


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Iwcia moje marmelade na patelni dają radę

____________________
Iwcia 13:29, 07 lip 2014

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Wow! Ale widok! Podejrzewam, że u mnie te kamyki podnoszą dodatkowo temperatuę a do tego pustawa rabata...i z limkami się nie udało. Spróbuję, nie mam wyjścia
____________________
Mój przyszły ogród
Nonka 20:48, 07 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
A ja kupiłam jakiś miesiąc temu sadzonki lime marmolade. Podobno miała dobrze radzić sobie na słońcu - tak mi powiedziano. Rośnie w pełnym słońcu i najwyraźniej się przypala Jest taka cudna i strasznie mi jej szkoda. Poradźcie czy znaleźć jej jakiś cień czy poczekać jeszcze? Pięknie wygląda na frontowej rabacie i strasznie chciałabym ją tam zachować...
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Luki 22:17, 07 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Młode sadzonki muszą się dobrze ukorzenić aby się nie przypalały i koniecznie podczas upałów muszą mieć wilgotne podłożę, przesuszenie nawet nie wchodzi w gre. Jak już się dobrze przekorzenią nie powinno być już problemu, ale zawsze jakiś listek się przypali.
Moja Lime Marmalade na południowej rabacie rośnie bardzo dobrze i dzisiaj oberwałem jeden przypalony listek
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Nonka 22:52, 07 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Dzięki wielkie za odpowiedź. Podlewam je rano i wieczorem dość sporo więc raczej się nie przesuszą. Mam nadzieję że będzie dobrze
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Iwcia 09:01, 08 lip 2014

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
A ja kupiłam jakiś miesiąc temu sadzonki lime marmolade. Podobno miała dobrze radzić sobie na słońcu - tak mi powiedziano. Rośnie w pełnym słońcu i najwyraźniej się przypala Jest taka cudna i strasznie mi jej szkoda. Poradźcie czy znaleźć jej jakiś cień czy poczekać jeszcze? Pięknie wygląda na frontowej rabacie i strasznie chciałabym ją tam zachować...

Skąd ja to znam? Mimo podleawnia u mnie nie dała rady - tzn. możeby w przyszłości dała ale zrobiła się od słonka bardziej żółta niż zielona i odpuściłam. Popsuło mi to cały przedogródek. Dziś kupiłam marmelade. Na próbę tylko 5. Limek miałam 12
____________________
Mój przyszły ogród
Nonka 09:50, 08 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Hmmm... moja też jakby bardziej żółta, ale ma zielone przyrosty. Problem w tym że nie bardzo mam ją gdzie przesadzić bo u mnie wszędzie słońce. Dam jej jeszcze szansę i poczekam. Chcę jeszcze dokupić i posadzić przy limkach jakąś ciemno zieloną. Bardzo mi się podoba tapestry. Mam 3 szt na innej rabacie (też w słońcu) i wygląda pięknie.
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Jadwiszka 11:14, 08 lip 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Dziewczyny spokojnie, w drugim sezonie będą dawać sobie radę - pozwólcie roślinkom na zaaklimatyzowanie się. Luki potwierdza to co pisałam wcześniej - młode sadzonki się przypalają, ale starsze już nie. |Cierpliwości!
lublinianka 13:26, 08 lip 2014


Dołączył: 25 sty 2014
Posty: 28
jadwiszka ma rację.

albo można przy sadzeniu jednocześnie zaopatrzyć żurawkowe nabytki w przeciwsłoneczny parawanik. prowizoryczny cień powinien im pomóc w te upały. może nie będzie wyglądać to gustownie, ale żurawka pewnie będzie nam wdzięczna za osłonę. moje nowe nabytki są osłonięte płócienkami, aż zakorzenią się porządnie. wygląda to trochę kiepskawo, ale co tam

martaibartek - cudne zdjęcie!
Iwcia 14:00, 08 lip 2014

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Dziewczyny spokojnie, w drugim sezonie będą dawać sobie radę - pozwólcie roślinkom na zaaklimatyzowanie się. Luki potwierdza to co pisałam wcześniej - młode sadzonki się przypalają, ale starsze już nie. |Cierpliwości!

a czy będą takie limonkowe czy bardziej żółte?

Jakie macie doświadczenia z apple crisp. Widziałam dziś na żywo - ładniutka
____________________
Mój przyszły ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies