Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

margi 18:37, 18 sty 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Dzięki Łukaszu,będę ją obserwować o 4 porach roku
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
anetta 21:09, 07 lut 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
Poradźcie cos prosze , wszystkie żurawki jakie kupię i wsadzę szybko gina, chyba gnija , podłoze jest wilgotne ale piszecie ze zurawki lubią wilgoć , coś musi być nie tak z ta moją ziemia że nie chcą rosnąć jedynie odmiana która jest w moim awatarze daje rade ;(
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Gardenarium 11:18, 08 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Być może kupujesz żurawki z opuchlakami w korzeniach, jak je sadzisz i wyjmujesz z doniczki, zobacz w korzenie czy nie ma larw, to jedyne wytłumaczenie. Na wiosnę wyjmij żurawkę z gleby (może sama odpadnie), rozgrzeb i zobaczysz larwy.

Inne wyjście - być może też sadzisz w glinę, nie dajesz troszkę wyżej i nie dajesz dobrej ziemi i gniją.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anetta 22:33, 09 lut 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
Gardenarium napisał(a)
Być może kupujesz żurawki z opuchlakami w korzeniach, jak je sadzisz i wyjmujesz z doniczki, zobacz w korzenie czy nie ma larw, to jedyne wytłumaczenie. Na wiosnę wyjmij żurawkę z gleby (może sama odpadnie), rozgrzeb i zobaczysz larwy.

Inne wyjście - być może też sadzisz w glinę, nie dajesz troszkę wyżej i nie dajesz dobrej ziemi i gniją.


Dziękuje za cenne rady, sprawdzę na wiosnę czy nie ma larw.
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Martina 14:45, 16 lut 2015


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Luki napisał(a)
To najprawdopodobniej zgnilizna podstawy pędu...zdrewniałe już pędy żurawek zaczynają gnić i w bardzo szybkim czasie całe zamierają, jedynym ratunkiem jest podział żurawki na sadzonki, a reszte wyrzucić.


Czy przy podziale zurawek na sadzonki zachowają one cechy rośliny "matki". Jezeli tak to które odmiany powielają cechy rośliny "matki" a które niekoniecznie?
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
Luki 15:00, 16 lut 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Żurawki przy podziale kępy zachowują swoje cechy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
mal350 18:07, 02 mar 2015

Dołączył: 01 mar 2015
Posty: 63
Mój "kochany" piesek obgryzł wszystkie listki żurawki, rozgrzebał ziemię wokół uszkadzając je jeszcze bardziej Czy jest szansa że odbiją od korzeni jeżeli mają uszkodzone "serce", czy zapisać je na jego konto, czyli "Straty"?
____________________
Halina Ogród bez retuszu
Luki 19:48, 02 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Halino bez zdjęcia trudno powiedzieć, ale od samego korzenia żurawka nie odbije. Jeżeli został/zostały pędy bez liści z korzeniami to jest szansa, że jeszcze ruszą.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Jadwiszka 17:35, 03 mar 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Luki, mam przykład, że odbije. Lime rickey własnie w taki sposób zapieniła mi się liśćmi. nie spisywała bym na straty - u mnei został dosłownie sam korzeń w ziemii, a wszystkie pędy poszły na sadzonki. I odbiło pięknie. Mam plan w taki sposób odmłodzić pozostałe - bo wybujały im pędy dość mocno.
mal350 17:13, 04 mar 2015

Dołączył: 01 mar 2015
Posty: 63
Dzisiaj przyjrzałam się im z bliska, po odgarnięciu ziemi okazało się że tylko dwie mają uszkodzone serce, reszta wygląda jak ta na zdjęciu, rozładował mi się aparat i zdążyłam zrobić tylko jedno zdjęcie temu pobojowisku. Te chyba odbiją z tymi dwoma poczekam i zobaczę

____________________
Halina Ogród bez retuszu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies