Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Zawciag nadmorski (Armeria maritima)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zawciag nadmorski (Armeria maritima)

barbara_kraj... 21:48, 08 gru 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Zawciąg nadmorski, to niewielka, o wysokosci 10-20cm, bylina zimująca w gruncie. Tworzy zwarte, poduszkowate kępki o liściach trawiastych. Niektórym przypomina ona szczypiorek Drobne kwiaty zebrane w główkowate, kuliste kwiatostany o średnicy 2 cm mają kolor od białego, poprzez różowy do amarantowego. Kwitnie od końca maja do września. Zawciąg jest rośliną niewybredną, trwałą. Rośnie na ziemi piaszczystej, przepuszczalnej i suchej. Na ciężkich glebach zamiera. Stanowisko słoneczne.
Rozmnażanie przez podział poduszek wiosną lub po przekwitnięciu. Stare poduchy trzeba co jakiś czas odmładzać. Roślina nadaje się na skalniaki, obwódki rabat.





____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
marzena 10:24, 20 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
u mnie zawciąg rośnie na skalniaku - ale trochę słabo widoczny wśród innych roślin
____________________
marzena O....!
Selly 12:14, 11 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Zaciąg jest naprawdę rośliną nadmorską. Całe łany zawciągu widziałam na pd-wsch wybrzeżu Anglii i nawet sobie trochę wykopałam, żeby przemycić do Polski / do mojego ogródka. Przyjął się angielski zawciąg wśród polskich bylin.
[img [img
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
martamiroslaw 22:17, 30 maj 2017


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Mało zdjęć zawciągów na forum wiec wrzucam swoje.
Posadzone rok temu z marnych malutkich sadzoneczek wziętych z kompostownika od pewnej miłej pani Jak widac dobrze sie przyjęły! Stanowisko zdecydowanie sloneczne.
Polecam

____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
hanka_andrus 22:56, 30 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies