Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfozy ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfozy ogrodowe

agnieszka_do... 12:22, 21 maj 2015

Dołączył: 20 maj 2015
Posty: 7
Dzień Dobry i witam wszystkich! Jestem "świeżynką" na tym forum jako jego "współlokator", jednak już od jakiegoś czasu rozczytuję się w mądrościach Waszych z takim zapałem, jak w bardzo dobrej telenoweli Wczoraj dodałam na forum o wrzosowiskach taki oto post:

"Dzień Dobry,
od niedawna mam własny kawałek ziemi ( ok 2000m2) i marzę o tym aby mieć piękny ogród - taki jaki ma właścicielka najpiękniejszego ogrodu w świecie - Pani Danuta w Ogrodowiska .... Taaaaaaaaa.... i tu zaczynają się moje problemy. Ziemia ciężka, gliniasta nawet niekiedy - ale co tam, wyszukałam według siebie najpiękniejszą odmianę rh Nova Zembla i - jak tylko ją zobaczyłam - od razu kupiłam ze trzy, potem dokupiłam jeszcze jedną - chyba pięcioletnią - bo zakwitła kilka dni temu. Tamta trójca jeszcze chyba malutka bo puściła pedy nowych liści z góry. I jak to u mnie bywa najpierw kupiłam, potem pomyślałam..... a pomyślałam sobie tak: no tak miejsce mam, wiem gdzie to cudeńko posadzić, ale mój tata - ogrodnik działkowiec z zamiłowania - jeszcze nie pomógł mi przygotować podłoża, więc jak sobie poleżą przez lato w doniczce to chyba się nic nie stanie..... Tu proszę o ewentualne potwierdzenie. Poza tym, to miejsce dla moich maluszków wyznaczyłam na instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków. Zdaję sobie sprawę z tego że wydobywa się z niej azot i gleba może być tym przesiąknięta, ale nie wiem czy to dobrze czy źle. ponadto, moj tata jest zdania, że obornik załatwi sprawę - daje go pod wszystko. Czy dać obornik czy nie? Czy sadzić na tym miejscu czy nie. Jak mogę tam posadzić to jak przygotować podłoże do nasadzeń aby im tam było rewelacyjnie. Proszę o poradę - dziękuję "


Chciałabym bardzo podzielić się widokiem mojego ogrodu, jednak poza Smaragdem i trawą nic tam generalnie nie ma, co okrutnie mnie męczy.
Jeśli ktoś z Państwa miał te same zmartwienia co ja to bardzo proszę o wskazówki. Dziękuję
maciejon 18:03, 26 maj 2015

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 18
agnieszka_dorawa napisał(a)
Jeśli ktoś z Państwa miał te same zmartwienia co ja to bardzo proszę o wskazówki. Dziękuję

Myślę, że bardzo wiele osób startowało do ogrodu z tego samego poziomu i z takimi samymi dylematami
My też!
Na dowód pokazuję zdjęcie z 2003 r. terenu czyli naszej działki - od tego zaczynaliśmy.


Oto fragment ogrodu sprzed kilku dni:

____________________
Maciek
Kuba 08:45, 27 maj 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
maciejon- masz piękny zadbany ogród, pokaż więcej
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
agnieszka_do... 09:29, 27 maj 2015

Dołączył: 20 maj 2015
Posty: 7
maciejon napisał(a)

Myślę, że bardzo wiele osób startowało do ogrodu z tego samego poziomu i z takimi samymi dylematami
My też!
Na dowód pokazuję zdjęcie z 2003 r. terenu czyli naszej działki - od tego zaczynaliśmy.


Oto fragment ogrodu sprzed kilku dni:




Przez ostatnie tygodnie zastanawiałam się czy włączyć się do problemów podejmowanych w 'ogrodowisku". Przez ostatnie miesiące rozczytywałam się w - prawie wszystkich - tematach, watkach. Jednak postanowiłam się włączyć, zaczynając od pierwszego z moich problemów, z nadzieją że tak jak innym - mi również ktoś/coś podpowie i udzieli rady. Mój pierwszy post z zapytaniem umieściłam w ubiegłym tygodniu i czekałam, czekałam, czekałam ....aż ktoś z większą wiedzą mi odpowie na moje zapytania. Nic się jeszcze takiego niestety nie wydarzyło. Piszę to, ponieważ niezmiernie cieszę
się choć z takiego odzewu. Napawa mnie to optymizmem.
agnieszka_do... 09:34, 27 maj 2015

Dołączył: 20 maj 2015
Posty: 7
maciejon napisał(a)

Myślę, że bardzo wiele osób startowało do ogrodu z tego samego poziomu i z takimi samymi dylematami
My też!
Na dowód pokazuję zdjęcie z 2003 r. terenu czyli naszej działki - od tego zaczynaliśmy.


Oto fragment ogrodu sprzed kilku dni:




Przez ostatnie tygodnie zastanawiałam się czy włączyć się do problemów podejmowanych w 'ogrodowisku". Przez ostatnie miesiące rozczytywałam się w - prawie wszystkich - tematach, watkach. Jednak postanowiłam się włączyć, zaczynając od pierwszego z moich problemów, z nadzieją że tak jak innym - mi również ktoś/coś podpowie i udzieli rady. Mój pierwszy post z zapytaniem umieściłam w ubiegłym tygodniu i czekałam, czekałam, czekałam ....aż ktoś z większą wiedzą mi odpowie na moje zapytania. Nic się jeszcze takiego niestety nie wydarzyło. Piszę to, ponieważ niezmiernie cieszę
się choć z takiego odzewu. Napawa mnie to optymizmem.
agnieszka_do... 09:35, 27 maj 2015

Dołączył: 20 maj 2015
Posty: 7
Chyba tez wrzucę jakieś zdjęcia - widzę ze nie będę się miała czego wstydzić.... Dzieki
maciejon 12:46, 27 maj 2015

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 18
Kuba napisał(a)
maciejon- masz piękny zadbany ogród, pokaż więcej

Dziekuję
Trudno mi zdecydować się co więcej pokazać. W zamieszczonym wcześniej poście podałem link do naszej strony, gdzie jest masa zdjęć. Powtarzam: http://maciejon.republika.pl
____________________
Maciek
ewelaa74 15:52, 27 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
maciejon napisał(a)


Nasza strona http://maciejon.republika.pl (a dokładniej Plan ogrodu) od lat pokazuje zdjęcie z widokami wielu miejsc i roślin "przed" i "po". Zapraszam


Ten widok jest niesamowity
Gratuluję maciejon!
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
maciejon 17:13, 27 maj 2015

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 18
ewelaa74 napisał(a)


Ten widok jest niesamowity
Gratuluję maciejon!

Dziękuję i pokazuję dwa kolejne widoki - to lata 2005 i 2014:


oraz 2005 i 2015:
____________________
Maciek
iwonkap 22:35, 27 maj 2015

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
maciejon jakie duże drzewa sadziliście ??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies