Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfozy ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfozy ogrodowe

maciejon 07:51, 28 maj 2015

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 18
iwonkap: Takie normalne ze szkółek a nawet mniejsze by minimalizować koszty bo było tego dużo. Na naszej stronie, na planie ogrodu pokazana jest historia rośnięcia poszczególnych roślin - zdjęcia z poszczególnych lat.
Np. Dąb czerwony 2005 i 2015:

____________________
Maciek
atena35 08:21, 28 maj 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
agnieszka_dorawa napisał(a)
Chyba tez wrzucę jakieś zdjęcia - widzę ze nie będę się miała czego wstydzić.... Dzieki


Agnieszko załóż swój wątek i tam wrzucaj fotki i pytania
Napewno ktoś odpowie ci i pomoże
Pozdrowienia
____________________
Ogród Tosi
Sebek 19:42, 28 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
agnieszka_dorawa napisał(a)
Dzień Dobry i witam wszystkich! Jestem "świeżynką" na tym forum jako jego "współlokator", jednak już od jakiegoś czasu rozczytuję się w mądrościach Waszych z takim zapałem, jak w bardzo dobrej telenoweli Wczoraj dodałam na forum o wrzosowiskach taki oto post:

"Dzień Dobry,
od niedawna mam własny kawałek ziemi ( ok 2000m2) i marzę o tym aby mieć piękny ogród - taki jaki ma właścicielka najpiękniejszego ogrodu w świecie - Pani Danuta w Ogrodowiska .... Taaaaaaaaa.... i tu zaczynają się moje problemy. Ziemia ciężka, gliniasta nawet niekiedy - ale co tam, wyszukałam według siebie najpiękniejszą odmianę rh Nova Zembla i - jak tylko ją zobaczyłam - od razu kupiłam ze trzy, potem dokupiłam jeszcze jedną - chyba pięcioletnią - bo zakwitła kilka dni temu. Tamta trójca jeszcze chyba malutka bo puściła pedy nowych liści z góry. I jak to u mnie bywa najpierw kupiłam, potem pomyślałam..... a pomyślałam sobie tak: no tak miejsce mam, wiem gdzie to cudeńko posadzić, ale mój tata - ogrodnik działkowiec z zamiłowania - jeszcze nie pomógł mi przygotować podłoża, więc jak sobie poleżą przez lato w doniczce to chyba się nic nie stanie..... Tu proszę o ewentualne potwierdzenie. Poza tym, to miejsce dla moich maluszków wyznaczyłam na instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków. Zdaję sobie sprawę z tego że wydobywa się z niej azot i gleba może być tym przesiąknięta, ale nie wiem czy to dobrze czy źle. ponadto, moj tata jest zdania, że obornik załatwi sprawę - daje go pod wszystko. Czy dać obornik czy nie? Czy sadzić na tym miejscu czy nie. Jak mogę tam posadzić to jak przygotować podłoże do nasadzeń aby im tam było rewelacyjnie. Proszę o poradę - dziękuję "


Chciałabym bardzo podzielić się widokiem mojego ogrodu, jednak poza Smaragdem i trawą nic tam generalnie nie ma, co okrutnie mnie męczy.
Jeśli ktoś z Państwa miał te same zmartwienia co ja to bardzo proszę o wskazówki. Dziękuję


Agnieszko, po pierwsze witaj
Odpowiadając na Twoje pytanie myślę, że na razie znajdź tym rododendronom cieniste miejsce i poczekaj z sadzeniem aż ziemia będzie przygotowana. Te kilka miesięcy dłużej w doniczce dla roślin o tak zwartym systemie korzeniowym nie zrobi różnicy, tylko je podlewaj

Dla rododendronów stosuj tylko odpowiednie podłoża, obornik możesz zmieszać lekko z ziemią rodzimą, ale same rośliny najlepiej sadzić w pewnym podłożu, one są bardzo wrażliwe na jakość podłoża, chyba najbardziej z roślin które znam

W odpowiedziach w wątku tematycznym musisz uzbroić się w cierpliwość, bo udziela się tam mała grupa osób
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Lukasz2013 20:22, 30 maj 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Z serii było i jest. Kolejne kostki z podjazdu znikają i szmaragdy się pojawiają

Fuksja 20:44, 30 maj 2015


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Bardzo fajne, gratuluję pomysłu.
____________________
pozdrawiam,Ania
deszczowymaj 20:58, 30 maj 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Bardzo ładnie
sama kostka byłaby Bleeee
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Lukasz2013 21:15, 30 maj 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Na początku była tylko kostka, później dodałem brzoze, w kolejnym sezonie te małe iglaki ( zapomniałem nazwy), A teraz szmaragdy.
megabasia 22:16, 30 maj 2015

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
FAjnie teraz wygląda, ale ze zdjęcia wydaje się, że iglaki jak dorosną będą miały za mało miejsca, chyba, ze fotka przekłamuje.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Lukasz2013 22:20, 30 maj 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
megabasia napisał(a)
FAjnie teraz wygląda, ale ze zdjęcia wydaje się, że iglaki jak dorosną będą miały za mało miejsca, chyba, ze fotka przekłamuje.


Będą cięte. Szmaragdy troszkę im pozwolę iść do góry ale jakieś 30 cm max.
Fuksja 09:15, 31 maj 2015


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Lukasz2013 napisał(a)
Na początku była tylko kostka, później dodałem brzoze, w kolejnym sezonie te małe iglaki ( zapomniałem nazwy), A teraz szmaragdy.



Żywotnik wschodni 'Aurea Nana'
____________________
pozdrawiam,Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies