Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Altana w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Altana w ogrodzie

Fajfer 09:50, 04 sie 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 2
Zdjęcie z tego wątku, jedynie powtórzone

Wielkie dzięki za podpowiedź.
igacz3 18:58, 14 sie 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
To i ja dołożę zdjecie altany mojego serdecznego kolegi artysty, rzeźbiarza, ja w tym roku też taką w podobie będę stawiała. pewnie później Was poproszę o pomoc w obsadzeniu jej roślinkami.

____________________
igacz3 08:27, 26 sie 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
A to początki mojej altany.
Fundamenty pod słupki, a dalej już są słupki i podłoga. teraz czeka altanka na daszek , a potem roślinki. Troche ciemne zdjęcia , ale nie stety pogoda deszczowa

____________________
BarCode 23:02, 18 lis 2014

Dołączył: 22 lut 2014
Posty: 1


Postanowiłem dołączyć zdjęcie altany,którą postawiłem w tym roku. Przy okazji popełniając fotel z pierwszego planu
Altana ma zielony dach, a przynajmniej mam nadzieję że się zazieleni w przyszłym roku. Ponieważ nie chciałem kopać rowów na kable, więc zdecydowałem się na zaopatrzenie w energię elektryczną z niewielkiego panela słonecznego. Instalacja 12V jest bezpieczna, a akumulator wystarczy na całonocne świecenie dwóch lamp ledowych. Korzystanie z 12V umożliwiło także wyposażenie szafki 'elektrycznej' w zapalniczkę od samochodu oraz zasilanie radia i routera do wifi.
Z tyłu widoczne są białe panele ochraniające przed wiatrem i widokiem z ulicy. Każdy wykonany z dwóch tyczek bambusowych i tkaniny.
Zacząłem także stawiać w środku grilla, jednak murowanie nie jest moją mocną stroną i lata mi nie wystarczyło, ha ha. Praca zakończyła się na etapie możliwości upieczenia kiełbaski na płaskiej powierzchni. Reszta musi poczekać do przyszłego roku.
Całość z kostką kosztowała coś ok 3 tpln.
____________________
Martuska507 20:32, 04 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Ja mam pytanie, może ktos pomoże. Planuję nieduża altanę. Dwie ściany murowane, klinkierowe z wymurowanym grillem i blatem roboczym. Na podłodze prawdopodobnie płyta Jadar Megan. I teraz pytanie jak głębokie fundamenty muszą być pod te murowane ściany? Chcielibyśmy w tym roku wyłożyć te płyty a w kolejnym roku zrobić murowane ściany i dach.
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
Gardenarium 20:34, 04 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pod każdy mur, ścianę altany także, głębokość fundamentu powinna być poniżej strefy przemarzania gruntu, czyli nie wiem ile u ciebie pół metra (piaski) czy na 1,5 metra (glina).

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martuska507 20:39, 04 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Raczej glina. No to gruba rozróba mi się szykuje
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
Gardenarium 20:40, 04 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W takim razie fundamenty jak pod dom, znaczy ich głębokość, bo inaczej altana będzie przypominała wieżę w Pizie.
Dowiedz się jaka jest u ciebie głębokość przemarzania gruntu.

Albo może wylej płytę, może to się będzie lepiej opłacało. Wynajmij architekta od domu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malcia 00:21, 06 mar 2015


Dołączył: 06 mar 2015
Posty: 23
Tak jak pisze koleżanka wyżej musisz mieć odpowiednio utwardzoną nawierzchnię inaczej altanka będzie się osadzać.
pawelwro8 14:30, 17 lip 2015

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 1
Witam serdecznie,

Chciałbym wyposażyć swój ogród w nowoczesną altanę, znalazłem w internecie zamieszczoną niżej grafikę "altany". Szukałem długi czas na różnych stronach internetowych takiego projektu jednak nic nie udało mi się znaleźć. Czy taki projekt nosi jakąś swoją nazwę? Interesuje mnie gdzie mógłbym ewentualnie coś podobnego kupić, z czego jest wykonana taka altana, czy jest to konstrukcja drewniana metalowa czy też żelbetowa. Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki.

[zdjęcie niestety zmoderowane]

Pozdrawiam
Paweł
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies