Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Altana w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Altana w ogrodzie

Gardenarium 17:39, 17 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Takie altany upodobał sobie szczególnie projektant z Wielkiej Brytanii Diarmuid Gavin. U nas nie spotkałam się aby ktoś takie robił. Widziałam je wielokrotnie na Chelsea Flower Show, ale w latach 2004-2005 bardziej niż teraz. Obecnie chyba "wyszły z mody".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 21:59, 14 sie 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
przerabiana altana doczekała się nowej starej podłogi



miałem obawy jak będzie pasowało połączenie płyt chodnikowych(50x50) z starą cegłą ale jest dobrze z tej cegły będzie jeszcze grill wkomponowany w jedną ścianę
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 11:21, 15 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Podłoga z odzysku jest cudowna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 12:52, 15 sie 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Danusia spodziewałem się efektu ale po przepłukaniu wodą i zamuleniu piaskiem szpar pokazał się jej cały urok
w altanie dobudowałem tą część od słupka w prawo

tu jeszcze bez cegieł


po obu stronach altany brzozy stara Youngii -czeka na uczesanie czupryny związanej na czas budowy i posadzona(już 2m) Long Trunk


jak widać ściany też z odzysku
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
bartek_luberda 14:24, 22 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
____________________
Ogródeczek
ZbigniewG 22:35, 24 sie 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Bartek właśnie coś w stylu pierwszego zdjęcia będzie na tej wolnej ścianie
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ankasasanka 09:07, 27 sie 2015

Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 11
O jej, bez daszku to przywołało u mnie jakieś dziwne skojarzenia z dziedziny pieców... ale drugie zdjęcie super, wygląda elegancko.
ariel 17:14, 17 wrz 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3
Taka altanka z murowanymi elementami to moim zdaniem znakomity pomysł. W przyszłym roku mamy w planach postawić coś podobnego, ale jeszcze konkretnych planów nie ma Kiedyś mieliśmy na naszej działce (na ogródkach działkowych) drewnianą altanę, ale niestety po ledwie 2 latach zaczęła się rozpadać, więc drugi raz tego samego błędu nie powtórzę i zdecyduję się na jakąś bardziej wytrzymałą konstrukcję, które przetrwa długie lata w dobrym stanie. Do tego czasu będzie trzeba odłożyć fundusze na ten cel
bql3 18:48, 16 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,


Też nieskromnie wrzucam "kamyczek" temacie wątku i przedstawiam efekt mojej pracy w ogrodzie, no i jak widać to trochę inne klimaty preferuję - dodam że królowało u mnie drewno jako materiał do wykonania mojej herbaciarni...



w dzień


oraz nocą.


pozdrawiam
Jan

ps
więcej ujęć herbaciarni w moim wątku - gorąco zaprazam
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Elzee34 13:21, 31 paź 2015

Dołączył: 31 paź 2015
Posty: 14
jest świetna choc przyznam ze ta murowana tez mi się bardzo podoba. Ta herbaciarnia kojarzy mi się nie wiem czemu z Japonią. Uwazacie ze lepiej samemu budować altanę czy kupić?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies