Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń biały - Cornus alba

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń biały - Cornus alba

Gardenarium 20:27, 15 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdjęcie 1 hortensja 'Limelight'
Zdjęcie 2 irga 'Major' Hakonechloa macra 'Aureola'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesi 21:16, 15 paź 2014

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Gardenarium napisał(a)
Nie długi, zalinkowałam ci na te właśnie stronę, gdzie jest dereń i już. Zrobiłam szukanie za ciebie


Aaaaa, w takim razie to do Toni, bo ona prosiła o zestawienia z dereniami.
Ja ze swojej strony polecam również derenia Ivory Halo, bo u mnie też piękny i gęsty wyrósł.
Niestety Biały Sibirica Variegata jest strasznie rzadki i mizerny.
W sumie to miałem go wywalić, bo straciłem do niego cierpliwość, ale przeczytałem tutaj Twoją radę, żeby go ściąć przy ziemi i tak właśnie zamierzam zrobić. Dam mu jeszcze jedną szansę.

Dziękuję bardzo za zidentyfikowanie roślin.
Pozdrawiam serdecznie
Gardenarium 23:52, 18 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten dereń na moim zdjęciu to właśnie jest Ivory Halo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesi 10:46, 19 paź 2014

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Gardenarium napisał(a)
Ten dereń na moim zdjęciu to właśnie jest Ivory Halo

A czy dereń biały sibirica variegata jest w stanie przyjąć podobny pokrój? Chodzi mi o to, ze Ivory Halo jest taki gęsty i zwarty. Rozumiem że sibirica będzie docelowo sporo wyższy, ale czy on osiąga taki własnie ładny, gęsty i zwarty pokrój jak Ivory Halo?
Bo sam już nie wiem, czy jeszcze mieć do niego cierpliwość.
Gardenarium 11:00, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sibirica silniej rośnie, przytnij go wiosną nisko przy ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesi 13:18, 19 paź 2014

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Dziękuję. Tak zrobię. Ostatnia szansa
Piorunek 13:26, 19 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Czy można derenia białego poprowadzić jako duży krzew, tylko delikatnie przycinając go w celu wyrównania pokroju? Wiem, że stare gałęzie stracą kolor, ale uważam liście za bardzo dekoracyjne. A później czy takiego starawego derenia można przyciąć radykalne w celu odmłodzenia po latach?
____________________
Gardenarium 15:53, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można prowadzić wyżej, można docinać w żywopłot lub kulę, co chcesz i można po latach uciąć po ziemi, to się nazywa radykalne odmładzanie krzewu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AniaBialystok 23:32, 05 sty 2015


Dołączył: 19 gru 2014
Posty: 14
Co można posadzić z Dereniem El. żeby fajnie wyglądało zimą, nie było łyse i w miarę szybko rosło?
kachat 12:52, 06 sty 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Może dosadź inne odmiany dereni o innym kolorze łodyg (np. żółte, razem z czerwonymi Elegantisimy ładnie wyglądają), ale jak ma nie być łyse, no to coś zimozielonego, polecam jałowce, kolumnowe plus pośrednie, bardzo ładnie wyglądają w kompozycjach z dereniami. Albo ewentualnie może tuje, ale nie jako żywopłot, tylko pojedyncze krzewy, np. stożkowe plus kuliste..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies