Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń biały - Cornus alba

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń biały - Cornus alba

monteverde 00:34, 13 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Da się http://plantsgallery.blogspot.com/2009/12/cornus-deren.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kachat 10:52, 13 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Monteverde, no serio..? Patrzę na te liście, i patrzę, i...
Czy może Ivory ma takie dodatkowe wstawki na liściach w jaśniejszym kolorze, a Elegantissima nie..? Czy to jest różnica ogólna, czy tylko akurat na tych dwóch na zdjeciach z linka wyszło..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agata_chrosc... 11:01, 13 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ivory Halo jest przede wszystkim znacznie niższy i w ogóle mniejszy od Elegantissima. A liście mają faktycznie bardzo poodobne
____________________
ogród w Holandi
kachat 11:04, 13 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Agata, moje wszystkie krzaki teraz mają jakieś pół metra, więc raczej po wzroście odmiany nie rozpoznam
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
brzydula 09:16, 30 sie 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Czy Ivory Halo nadaje się na 2 metrowy żywopłot czy lepiej wybrać inną odmiane. Zatanawiam się z czym sie ładnie komponują derenie. Rabara o szerokosci 2 m co mogłabym posadzić przed dereniami jakies dwa garunki roślin?
kachat 09:48, 30 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ivory Halo ponoć rośnie nie duży, do metra z kawałkiem..? Te co widziałam to też nie były specjalnie wysokie, na pewno nie wyższe ode mnie. Ale może ktoś potwierdzi, bo się właśnie zastanawiałam czy Ivory czy Elegantissima jako zasłonę przed sąsiadami posadzić.

Obejrzałam liście obu odmian, na zdjęciach różnic nie widzę, na żywo też nie za bardzo.. Może Elegantissima ma większe..? Ale po fotach bym nie rozpoznała - ale może ja po prostu upośledzona jestem, bo widzę Aniu Monteverde że ty tam różnice widzisz

Przed dereniami - może berberysy..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
brzydula 10:39, 30 sie 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
uwielbiam berberysy ostatnio zakupiłam trzy sadzonki ale nie wiem co to za odmiana tak z łapanki zapakowałam do auta w ostatniej chwili - zrobie zdjęcie i przesle jak chcecie - strasznie mi sie podobają cudeńka !!!!

tak się jeszcze zastanawiam nad scianką dereń czy pęcherznica a obok będą cisy co bardziej pasuje ??
kachat 11:07, 30 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Pęcherznice bardzo duże rosną, choć też zależy jaka odmiana, są też takie niższe Ja osobiście wolę derenie, bo nie biją kolorami po oczach i (niektóre odmiany) mają piękne czerwone gałęzie zimą. Ale pęcherznice też są ciekawe, aczkolwiek pstrokate kolory w nadmiarze trochę mnie drażnią (ale co kto lubi). Cisy są zimozielone więc na żywopłot super, ale z kolei wolno rosną...

Wiesz co? Może zrób zdjęcie działki i berberysów, fajnie będzie pooglądać a i łatwiej też coś doradzić Ale z gatunkami to najbardziej zależy, co lubisz, jakie masz wymagania, glebę itp. itd.

Odmianę berberysa możesz tutaj - o tu - spróbować znaleźć. Po lewej stronie jest lista berberysów, a po prawej zdjęcia
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
monteverde 11:38, 01 wrz 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
agata_chroscicka napisał(a)
Ivory Halo jest przede wszystkim znacznie niższy i w ogóle mniejszy od Elegantissima. A liście mają faktycznie bardzo poodobne

macie linka i oglądajcie do woli, zdjęcia poniżej strony http://plantsgallery.blogspot.com/2009/12/cornus-deren.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
brzydula 17:44, 01 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
kachat nie znalazłam tej odmiany na przesłanym linku..przesyłam zdjęcia może wam się uda identyfikacja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies