Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Zadaszenie tarasu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zadaszenie tarasu

Gardenarium 23:11, 18 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jaki miałaś zamysł to ja nie wiem, ale przezroczysty na chłopski rozum brudzi się bardziej niż coś, co jest matowe, szare lub jakkolwiek barwione.

Cokolwiek byś nie zrobiła, brudzić się będzie. Jeszcze zależy co rośnie obok i co będzie na to spadać, czy pyli, czy sypie robalami, czy pomarańczowym pyłkiem się brudzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mp_krk 15:01, 28 sie 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Danusiu,
Pamiętacie może jakie wymiary miały te deski na zadaszeniu? Z desek wygląda ładniej i bardziej ażurowo niż z tradycyjnych grubszych legarow ale boję się że będzie "chodzić". Jak duże było to zadaszenie?
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Gardenarium 07:48, 29 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie pamiętam żadnych już wymiarów i nie poszukam, bo muszę przekopywać się a nie mam czasu.
Każda deska położona na sztorc ma o wiele większą wytrzymałość na obciążenie niż położona na płasko, Twoje obawy są więc niesłuszne.


Czy będzie "chodzić" czy nie zależy od dalszych powiązań i konstrukcji.
Zadaszenie miało pewnie z 30m2 albo nawet więcej.

http://www.gardenarium.pl/realizacje/japonski-ogrod-z-ksiezycowa-brama
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mp_krk 08:23, 29 sie 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Dzięki za odpowiedź. Z jakiego drewna zadaszenie było?

Jeden szczegół bym potrzebował, może Witek pamięta....jak ta zewnętrzna część jest mocowana, ta wystająca poza słupy

Poliwęglan to lity falisty?
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Gardenarium 12:36, 29 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taras był z bangkirai,. ale te konstrukcje chyba z sosny, impregnowanej drewnochronem, tak mi się zdaje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alexf 11:06, 16 wrz 2016

Dołączył: 12 wrz 2016
Posty: 2
A czy na tarasie zamiast szkła sprawdzi się coś w stylu namiotu? Niestety nie bardzo wiem jak to się nazywa i nie wiem jak tego szukać. Pomożecie?
Gardenarium 18:37, 16 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie pomożemy bo nie wiemy o co chodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fama 23:14, 16 wrz 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
alexf napisał(a)
A czy na tarasie zamiast szkła sprawdzi się coś w stylu namiotu? Niestety nie bardzo wiem jak to się nazywa i nie wiem jak tego szukać. Pomożecie?

Może chodzi Ci po prostu o żagiel słoneczny?

Ja mam u siebie pergolę z poliwęglanem litym mlecznym. Dość droga wersja, ale jesteśmy z M bardzo zadowoleni, daje nam taki cień, jakiego potrzebujemy,aby miło spędzać czas na tarasie, a zarazem nie zacienia nam wnętrza salonu, nie brudzi się jakoś za bardzo. Z grubością nie szaleliśmy, bo różnica cenowa ogromna - 4mm wzięliśmy - najważniejsze to odpowiedni montaż. Ten materiał pracuje i rozpręża się na słońcu, a kurczy przy niskich temperaturach, więc musi być montowany na specjalnych listwach w okreslonych przez producenta odstępach. Te listwy zakrywają szczeliny dyletacyjne, które zapobiegają pęknięciom poliwęglanu. U nas pergola powstała zeszłego lipca, więc jedną zimę ma już za sobą. U nas sprawdza się w 100 %. Jest na moim głownym wątku jakby ktoś chciał obejrzeć. Jakby co, to sfotografuję dach, bo za bardzo go nie widać na zdjęciach chyba. Pozdrawiam
____________________
Ciasny ale własny
mmm84 11:43, 13 paź 2016

Dołączył: 11 paź 2016
Posty: 35
Szukam właśnie informacji o żaglu nad tarasem. Danusiu robiłaś może coś takiego w swich projektach, na Twojej stronie nic takiego nie znalazłam, ale może przeoczyłam. Mam taras dość duży bo ponad 60 m2 i nad częścią ze stolem chciałabym taki żagiel. Z jakiego materiału robi się takie żagle, gdzie mogłabym wycenić taki żagiel? A może kupić materiał i samemu uszyć tzn zlecić o krawcowej
Gardenarium 00:17, 14 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Klient sam zamówił żagle, a my mocowaliśmy słupy i haki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies