Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Sebek 13:20, 18 paź 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trzeba je wykopać i posadzić do większych dołków z żyzną ziemią. Fajnie by było jakbyś załatwił też trochę gliniastej ziemi i też im ją na dno władował, bo ona świetnie magazynuje wodę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Karol99 15:14, 01 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ma ktoś u siebie żywopłot z serbów i mógłby pokazać zdjęcie? Planuje taki posadzić. Bardzo mi się podoba.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Joanna___ 21:44, 06 lis 2015

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Karol,widzę że jesteś z kuj-pom.Proponuję przejechać się do P.Uzdowskich. Szkółka obsadzona jest od ulicy serbami ciętymi na wąski żywopłot.Strasznie mi się podoba.Oni już zamknęli sezon i nie wejdziesz do środka ale widać wszystko z zewnątrz.
____________________
Gardenarium 08:44, 07 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam, proaguję ten gatunek świerka od dawna, od poczatków powstania Ogrodowiska, a w ogrodach które zakładam od lat 90-tych, kiedy to pojawiły się w sklepach ogrodniczych, pierwsze przywożone z Niemiec. teraz rozmnażane w Polsce z powodzeniem. Jest duża oferta.

Popatrz w mój watek. Tnę w pionie i poziomie, ale niezbyt często. Te które mają coś zasłaniać, a te które są soliterami, rosną swobodnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 17:13, 11 lis 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
a to serby które nie będą cięte (raczej )

Pendula i Pendula Bruns

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
huhus 21:38, 22 lis 2015

Dołączył: 14 paź 2015
Posty: 11
Witam, jakiś czas temu pokazałem zdjęcia moich małych świerków serbskich. Brązowieją całe gałązki od dołu, igły nie odpadają, tylko jest zmieniony kolor.

Była mowa o zbyt małym podlewaniu, aczkowiek one nie są wsadzone w piach tylko w ziemie dobrze trzymającą wilgoć, czarnoziem z torfem.
Mam podejrzenie, że moje świerki obsikuje mały kundel, który przychodzi na moją działkę i tu pytanie do Was. Czy tak mogą wyglądać obsikane świerki ?
Wogóle co ja mam zrobić z tymi brązowymi gałązkami obciąć (teraz czy na wiosnę) czy zostawić?

Pozdrawiam
anna_t 14:13, 24 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
witam wszystkich serdecznie
mam ogromna prośbę o pomoc. poniżej zdjęcia moich serbow, sadzone w sierpniu w mieszance torf kwaśny + kompost+ziemia ogrodowa. 5 szt z 20 brązowieje od dołu. czy mogę teraz jeszcze coś z nimi zrobić aby je uratować?




wiem jest mata p. chwastom ale przy wszystkich 20 świerkach a brązowieje tylko kilka..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
lindsay80 14:25, 24 lis 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Ania, serby nie lubią kwaśnej ziemi, powinnaś dodawać torf odkwaszony do mieszanki z ziemią ogrodowa i kompostem.
____________________
Tu ma być ogród :)
anna_t 14:43, 24 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
i co teraz mam zrobić?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 14:48, 24 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
źle przepraszam, zadzwonilam do eMa nie dawalismy torfu kwasnego do tych świerkow. do tujek dawaliśmy pokręcilo mi się
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies