Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

Tesska 09:46, 24 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Sylwia ja cie nie straszę, opisałam ci moja przygodę ja mam tylko 1 miejsce na gunnerke dlatego tamta Tinctoria rosnie w donicy jak narazie a potem zobacze chyba ja komuś dam ,
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Tesska 11:05, 24 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
dzisiejsza sesja



____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 13:38, 24 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Moja wczoraj dostała obornika końskiego przekompostowanego i trochę próchnicy do liści i kompostu oczywiście.

Tereniu pooglądałam z podesłanego linka i powiem Ci, że te tinctorie pięknie się tam prezentują, a wielkość podobna więc chyba nie będę płakać jak się okaże, że moja to właśnie ta, choć wolałabym Manicatę oczywiście.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tesska 14:45, 24 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Ty masz miejsce zostaw ja i dokup manicate dasz rade
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 19:43, 24 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Sylwia. Niestety w sklepach są głównie tinctorie, sprzedawane jako manicaty. Zamówiłem 2 razy przez internet i 2 razy zrobili mnie w balona. Raz renomowana szkółka. Od tamtej pory kupuję przez internet tylko rośliny, których nie da się pomylić lub oszukać. Rośliny żadkie, delikatne lub drogie kupuje osobiście.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
sylwia_slomc... 23:25, 24 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
No trudno.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tesska 11:36, 25 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Sylwia nie smuc sie !!!!!!!!!!!!!! masz ja piekną
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 16:00, 25 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Sylwia. Oglądałem dokładnie zdięcia Twojej gunnery i nie jestem w 100 procentach przekonany że to tinctoria. Moja dwa lata temu wyglądała niemal identycznie. Wstaw dokładne zdięcie liścia, łodygi i pąka (z bliska).
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Pawelpawel 16:20, 25 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Dwa lata temu.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
sylwia_slomc... 16:24, 25 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Paweł jak tylko znajdę czas to cyknę i wstawię. A na str 20 tego wątku jest jeszcze jedno zdjęcie robione z góry przed odkryciem kiedy liście były mniejsze, zobacz może coś się więcej zorientujesz. Szczerze to ja bym rozpoznała tylko po dorosłym kwiecie. Moja na młodziutkich liściach żyłkowanie ma zaczerwienione, ale potem to zielenieje i łodygi też są zielone tylko młode lekki róż, pąk na dzień dzisiejszy troszkę podrósł ma jakieś 15-20 cm na wysokość, te boczne paluszki czerwone nad nimi zaczynają się zielone wąsiki. Na innym forum wyczytałam, że tinctoria kłuje a manicata jest delikatniejsza. Moja nie kłuje ale wyrostków na łodygach nie ma miękkich tylko sztywne, i grubiutkie.

Ha Ha dzisiaj miałam w ogrodzie komisję i panowie stwierdzili, że wygląda jak barszcz Sosnowskiego.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies