Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

anczaj 08:05, 26 maj 2015

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84

Dziękuję za rozwianie watpliwosci Tincorię też będę kochać. Jak osiagnie 1,5m to juz będzie dla mnie ogromny sukces. Sama mam 1,56 w kapeluszu Pozdrawiam.
____________________
Anczaj
Pawelpawel 20:47, 26 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pawle moja sadzona była w zeszłym roku gdzieś koło czerwca - lipca i wtedy po posadzeniu odstawała od ziemi jakieś 20 cm, a liście były wielkości talerzyka deserowego, do zimy urosła drugie tyle, w tej chwili liście mają przeszło 50 - 60 cm 3 duże i kolejny rośnie, ( oraz kwiat), a na wysokość sięga mi do połowy uda, ja mam 160cm wzrostu więc chyba sporo urosła. Wystartowała jakoś w lutym i udało mi się zachować pierwszy przyrost w całości choć pierwszy listek trochę przez słonko poparzony.
Właśnie to tempo wzrostu każe mi również wątpić, że to tinctoria. Moja oberwała delikatnie pod namiotem. Porównaj ją ze zdięciami Teresy i Anny.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 22:07, 26 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
moze i Sylwia ma manicate jednak Sylwus wklej wieksze fotki ma ładne duże liście
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 22:18, 26 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Jak dorwę sąsiada z aparatem to wkleję znowu, bo komórką to sami widzicie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:14, 27 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Przeglądałam właśnie ofertę w markecie krakowskim na literę L u nas potocznie mówimy, że do liroja się jedzie na ul Medweckiego w Czyżynach
Jak wejdziecie w dział ogród, zakładka rośliny na str 18 jest gunera po 9zł z haczykiem i pisze olbrzymia, manicata po wejściu w zakładkę podane dane o roślinie - ja u nich kupiłam w zeszłym roku moją i mniej więcej wielkości podobnej.
Możecie zerknąć? - a dziś ma takie rozmiary jak napisałam wyżej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anczaj 08:34, 27 maj 2015

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Sylwio mi to wygląda na Tincorię tez w zeszłym roku w L kupiłam jako olbrzymia dzisiaj zdiadnozowano że to Tincoria.
____________________
Anczaj
Tesska 10:08, 27 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
oglądałam w L to Tinctoria , Sylwia zrób zdjęcie przyblizone kwiata swojego po kwiatku sie w 100% rozpozna
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 15:01, 27 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przeglądałam właśnie ofertę w markecie krakowskim na literę L u nas potocznie mówimy, że do liroja się jedzie na ul Medweckiego w Czyżynach
Jak wejdziecie w dział ogród, zakładka rośliny na str 18 jest gunera po 9zł z haczykiem i pisze olbrzymia, manicata po wejściu w zakładkę podane dane o roślinie - ja u nich kupiłam w zeszłym roku moją i mniej więcej wielkości podobnej.
Możecie zerknąć? - a dziś ma takie rozmiary jak napisałam wyżej.
Sylwia. Zawsze piszą olbrzymia. Tylko taką ludzie chcą mieć. Ja w tym samym markecie wielokrotnie widziałem gunnery ale tinctorie z metką g. olbrzymia. Pojadę dzisiaj zobaczyć co mają i wieczorem dam znać. Może zmienili dostawcę.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Pawelpawel 15:16, 27 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Przeglądałem ofertę krakowskiego "L". To tinctorie. Jedno zdięcie przy opisie przedstawiało dorosłą manicatę. Reklama dzwignią handlu.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
sylwia_slomc... 20:08, 27 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
No to ciekawe którą mam ja, ale i tak mi się podoba.
A powiedzcie, która jest delikatniejsza tzn. wrażliwsza na warunki bytowania i mrozy?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies