Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

sylwia_slomc... 21:26, 04 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Starałam się, żeby nie i jak było na plusie miała okno odkryte codziennie....
mam nadzieję utrzymać te pierwsze przyrosty.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ela75 12:03, 12 sty 2017


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
Gunnera odpoczywa pod zimową kołderką..))



____________________
pozdrawiam elka
starymysiek 08:01, 23 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
A moja gunnera zimuje w takim domku.
____________________
starymysiek
anczaj 17:52, 23 sty 2017

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Łał jestem pod wielkim wrażeniem tych wielkich, przemyślanych zimowych domków. To tylko miłośnicy ogrodów potrafią z taką pasją dbać o swoich egzotycznych mieszkańców.
____________________
Anczaj
sylwia_slomc... 18:49, 23 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Te mieszkanki szybko za tą opiekę się odwdzięczają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
starymysiek 13:40, 24 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
A tak wygląda z bliska. To sześcian o boku 100 cm. Wyłożony styropianem. Roślina przykryta dużą ilością liści. Zabezpieczona od spodu przed szkodnikami siatką aluminiową oczka 1,2 x 1,2 mm. Gunnera rośnie też w takim koszu więc nie ma szans na to aby do korzeni dostały się kret czy nornice, czy też inne szkodniki.
____________________
starymysiek
sylwia_slomc... 16:14, 24 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Porządnie zapakowana, a jak ją potem wietrzysz wiosną? ten styropian się wyjmuje? Pokarz ją na fotce , a nie tylko w avatarku Podziel się doświadczeniami, ile sezonów ją masz, to tinctoria czy manicata?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
starymysiek 19:44, 24 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
sylwia_slomczewska napisał(a)
Porządnie zapakowana, a jak ją potem wietrzysz wiosną? ten styropian się wyjmuje? Pokarz ją na fotce , a nie tylko w avatarku Podziel się doświadczeniami, ile sezonów ją masz, to tinctoria czy manicata?

To dopiero pierwszy raz w takim domku. Poprzedniej zimy leżakowała w ciemnym pomieszczeniu i jak j wysadziłem w kwietniu to zaczęła rosnąć ja zwariowana. Nocami okrywałem agrowłóknina grubą. Mam tak konstrukcję z rurek winidurowych.
W domku styropian się wyjmuje, ponadto teraz w dni słoneczne zdejmuję daszek i wietrzę.
Natomiast nie wiem jak to gatunek. Niestety. Kupiłem jako manicata.
Oczywiście jak juz wysadziłem to podlewałem. Trzy wiadra 10 l dziennie. Podlewałem rozcieńczona gnojówką konską.Raz w tygodniu. Urosła w ubiegłym roku do 1,20 m a szerokość 1,50 m.
Jedyny kłopot to rozrost korzeni. Ma siedem karp i nie wiem jak je odciąć. Bo strasznie rośnie na szerokość.
Pozdrawiam
____________________
starymysiek
sylwia_slomc... 19:52, 24 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Moja też po każdym sezonie ma nowe karpy i jeszcze ich nie ruszałam, niech rośnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 20:16, 24 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sylwia, ile zim zimowała w tym namiocie? Super to jest. Witek marzy o gunnerze, pokażę mu, co go czeka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies