Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki w Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki w Kruklandii

Juzia 21:21, 19 gru 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Gardener27 napisał(a)


Złego diabli nie biorą więc ... jestem U mnie w pracy zaczął się okres tyrania od świtu aż do zmierzchu i potrwa aż do marca w najlepszym wypadku Tę część roku zawsze mam wyciętą z życiorysu niestety
A co u Ciebie słychać ? Opowiadaj Choinkę już ubraliście ? ciasteczka upieczone ? a może jakiś ogrodowiskowy wianek uwiłaś ?



No to masz... przerąbane

U mnie co? A nic! Nie ma zimy, nie ma ducha świąt. Ozdoby zeszłoroczne, choinka dopiero po weekendzie SIĘ kupi Pierniczki chyba w niedzielę z młodą upiekę.
Właśnie leje... a gdzie śnieg ja się pytam? Lodowce topnieją na Arktyce... ech

Za to wziął mnie świr eko jedzenia, bez chemii. I siedzę i szukam żywności bez "dodatków". I przerzuciłam się na kranówkę filtrowaną i ogólnie ograniczam kupowanie towarów w opakowaniach plastikowych.
Chyba czas najwyższy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardener27 21:35, 19 gru 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mania świąteczna Cię nie ogarnęła w przeciwieństwie do koleżanek z forum Ja osobiście za śniegiem nie tęsknię ale gdyby pojawiła się szadź to byłoby pięknie Taki półśrodek między oczekiwaniami a realiami panującymi za oknem U mnie też od wczoraj pada i jak tak dalej pójdzie to w styczniu trzeba będzie kosić trawnik tego jeszcze nie grali Hahahah

To że świr jesteś to ja już od dawna wiem ale że eco ? się pozmieniało jak mnie nie było Fiu Fiu ... ale to dobrze że zwracasz uwagę na to co jesz i w jaki sposób produkcja produktów wpływa na środowisko Rok się kończy więc to dobra pora na podsumowania i nowe postanowienia a u Ciebie eco postanowienia Brawo
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Juzia 21:45, 19 gru 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Gardener27 napisał(a)
Mania świąteczna Cię nie ogarnęła w przeciwieństwie do koleżanek z forum Ja osobiście za śniegiem nie tęsknię ale gdyby pojawiła się szadź to byłoby pięknie Taki półśrodek między oczekiwaniami a realiami panującymi za oknem U mnie też od wczoraj pada i jak tak dalej pójdzie to w styczniu trzeba będzie kosić trawnik tego jeszcze nie grali Hahahah

To że świr jesteś to ja już od dawna wiem ale że eco ? się pozmieniało jak mnie nie było Fiu Fiu ... ale to dobrze że zwracasz uwagę na to co jesz i w jaki sposób produkcja produktów wpływa na środowisko Rok się kończy więc to dobra pora na podsumowania i nowe postanowienia a u Ciebie eco postanowienia Brawo


No z tym koszeniem to bardzo prawdopodobne. A jaki zielony ten trawniczek teraz
Ale trochę śniegu w ziemie musi być. Chociaż tydzień i tak do kostek...żeby sankami po betonie nie jeździć

Wiesz, że świr
Cieszę się z tych zmian. Bardzo się cieszę! Nawet śpiewam pod nosem w kuchni

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
leon60 21:48, 19 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Macham i czekam na ozdoby, co tam że zeszłoroczne
Też piję kranówkę filtrowaną
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Gardener27 21:51, 19 gru 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ostatecznie na śnieg do kostek mogę się zgodzić
Widzę że humorek dopisuje i dobrze bo święta to czas weselenia się

Ja dzisiaj odebrałem złą wiadomość Namierzyłem w tygodniu jakieś resztki tulipanów żeby posadzić do donic Złożyłem zamówienie, zapłaciłem a dzisiaj napisali że już ich nie mają Ciekaw jestem czy mi zwrócą kasę ? bo firma dosyć tutaj znana
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Juzia 22:04, 19 gru 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
leon60 napisał(a)
Macham i czekam na ozdoby, co tam że zeszłoroczne
Też piję kranówkę filtrowaną




____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 22:05, 19 gru 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Gardener27 napisał(a)
Ostatecznie na śnieg do kostek mogę się zgodzić
Widzę że humorek dopisuje i dobrze bo święta to czas weselenia się

Ja dzisiaj odebrałem złą wiadomość Namierzyłem w tygodniu jakieś resztki tulipanów żeby posadzić do donic Złożyłem zamówienie, zapłaciłem a dzisiaj napisali że już ich nie mają Ciekaw jestem czy mi zwrócą kasę ? bo firma dosyć tutaj znana



No i mamy kompromis Do kostek

Muszą zwrócić. Łaski nie robią.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardener27 22:08, 19 gru 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Zmykam już bo jutro trzeba wstać do pracy Kolorowych snów i do usłyszenia

Coś mi tu stylistycznie nie wyszło z tego przemęczenia i musiałem poprawić
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
bleebla 16:58, 20 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Też ostatnio zaczęłam zwracać uwagę na plastik. To jakaś masakra jest. Jak można używać materiału tak długo rozkładającego się do opakowań czy reklamówek jednorazowego użytku. Większość rzeczy opakowana jest w plastik. Ostatnio kupowałam kartę z pamięcią i miała plastikowe opakowanie większe od siebie o 100 razy. A potem cały ten jednorazowy plastik trafia do oceanu... cudowne jedzonko dla ryb i ptaków.
Że już nie wspomnę o tym, że większość dziecięcych zabawek to plastik, a benzen na pewno pyszny jest dla rocznego dziecka wkładającego wszytko do buzi. Sorki, że się tak rozpisałam, ale to i tak kropla w morzy

Buziole
____________________
Aga - Mała eLeczka
Juzia 19:06, 20 gru 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
bleebla napisał(a)
Też ostatnio zaczęłam zwracać uwagę na plastik. To jakaś masakra jest. Jak można używać materiału tak długo rozkładającego się do opakowań czy reklamówek jednorazowego użytku. Większość rzeczy opakowana jest w plastik. Ostatnio kupowałam kartę z pamięcią i miała plastikowe opakowanie większe od siebie o 100 razy. A potem cały ten jednorazowy plastik trafia do oceanu... cudowne jedzonko dla ryb i ptaków.
Że już nie wspomnę o tym, że większość dziecięcych zabawek to plastik, a benzen na pewno pyszny jest dla rocznego dziecka wkładającego wszytko do buzi. Sorki, że się tak rozpisałam, ale to i tak kropla w morzy

Buziole



Sama prawda. Niestety.
Mnie najbardziej wkurza słata w plastikowym pudełku opakowana jeszcze folią.
Albo... możesz kupić owoce i warzywa luzem, ale jabłka i gruszki już muszą być oddzielnie, bo kod i cena inna...
Kiedyś w warzywniaku ważyli w koszach plastikowych i dopiero do worka. I można było wrzucić wszystko do jednego.
I mleko w szklanych butlach!!!! W dodatku butle zwrotne.
To były czasy! I śmietana była z mleka....a nie jeszcze srobia modyfikowana i inne inszości...ble.

Warzywnik chyba zrobię większy niż zamierzałam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies