Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki w Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki w Kruklandii

Sebek 22:57, 11 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wiem - możesz połączyć - tylko całość musi ze sobą grać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Juzia 22:59, 11 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Sebek napisał(a)
Rh się przydadzą - mogą być nawet przy wejściu - chyba, że w bukszpany pójdziesz


Heh... bukszpany kuszą.... ale rh też chce gdzieś wykorzystać...tylko nie wiem czy w ogóle zakwitną
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 23:02, 11 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
No właśnie.... grać
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Joaska 08:22, 12 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Sebek napisał(a)
Ja bym tam dał formy strzyżone - np. kulę pienną i kule z bukszpanu różnej wielkości i różnie porozrzucane - a potem podsadził hakonenochloa


Mi tez tu pasują bukszpanowei cisowe kulki rozstawione w nieładzie, podsadzone Ilex golden gem i jakaś trawa, (w ogrodzie z lustrem jest taka kompozycja pod oknami )

Ja bym połączyła te dwie rabaty 2+3.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Juzia 10:33, 12 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Joaska napisał(a)

Ja bym tam dał formy strzyżone - np. kulę pienną i kule z bukszpanu różnej wielkości i różnie porozrzucane - a potem podsadził hakonenochloa


Mi tez tu pasują bukszpanowei cisowe kulki rozstawione w nieładzie, podsadzone Ilex golden gem i jakaś trawa, (w ogrodzie z lustrem jest taka kompozycja pod oknami )

Ja bym połączyła te dwie rabaty 2+3.



Bukszpany i cisy na pniu będą gdzieś napewno.... a co do reszty to jeszcze poczekam na propozycje

Dzięki za pomoc!!!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 10:59, 12 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Coś mi nie wychodzi.
Nie wiem ile dać tych kulek...
A może wrzosowisko ????
Niech ktoś poratuje.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Wieloszka 11:13, 12 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Justyna!
Wydaje mi się, ze tyle tych kulek się nie zmieści - jedna na pniu a pod nią 3 różnej wielkości? Pozostałe miejsce możesz wypełnić jakimiś trawkami (np.turzycami, zobacz u Danusi jak pięknie się komponują razem) lub ostrokrzewem lub trzmieliną (coś z żółtym kolorem liści).
A tak w ogóle, to pierwszy raz u Ciebie goszczę i już zazdroszczę - odpowiedniej wielkości przestrzeni do zagospodarowania Piękny masz domek, a z ogorodowiskiem będziesz miała piękny ogród
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Juzia 11:21, 12 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Witaj Agnieszko!
No włśnie nie mam pojęcia ile tych kul tam wsadzić. Myślę że trzy będzie jednak za mało.
Wymiary prostokąta to 2,5m x 1,2m
Trochę się podłamałam, bo tyle miałam koncepcji i żadna nie trafiona....

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Pszczelarnia 13:16, 12 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Cis - kula na pniu, 3 bukszpany (wielka, większa, największa), trawa do cienia (turzyce) albo funkie (koniecznie z białym) w rogu możesz dać jednoroczne białe begonie. Ja bym po obu stronach dała to samo dla uspokojenia przestrzeni, masz taka rozrzuconą przestrzeń wokół. I żadnych kamyczków oddzielających (ale to może moje skrzywienie), one wyglądają tak pretensjonalnie.

A jeśli RH, to z 3 choinami kanadyjskimi jedelloh i pachysandra na dole.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 13:20, 12 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po bokach domu możesz dać tylko po wielkim stożku w obwódce bukszpanowej albo podwójnej obwódce jak się zmieści. To powinno być coś dużego - strażnicy domu. Po obu stronach takie nagromadzenie kulek nie będzie dobre, Musi być symetrycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies