Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki w Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki w Kruklandii

abiko 13:08, 13 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Juzia_G napisał(a)
Ewo nie podoba mi się irga Sprawdziłam jak to wygląda... i niestety
A może być tak ?
Witaj Justyno, masz kawałek do obsadzenia i uda ci się z cała pewnością. Połączone rabaty ok, ale może spróbuj zmienić jednak swój plan. Wrzosy tutaj nie pasują.Danusia ma rację to miejsce reprezentacyjne. 1 i 2 musi mieć coś wysokiego. Jak nie stożek, bo wiadomo koszty to zostaw to coś na pniu, ale jak tam jest cień to hosty z białymi liśćmi wyglądałyby tam świetnie. Kulki bukszpanu albo cisa też. Rojniki też raczej nie tutaj. Fajnie wyglądają w donicach, nawet takich połupanych tutaj zgodzę się z Pszczółką, że zginą. Nie będzie ich widać. A może jak masz i chcesz te wrzosy i wrzośce akurat tutaj to daj je tam gdzie właśnie rojniki z Rh np. środowisko masz podobne i będą się uzupełniać. I zostają jeszcze niezawodne hortensje Zobacz u Danusi w ogrodzie z lustrem
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Pszczelarnia 13:09, 13 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mnie się podoba. A są sosny na pniu ? - chyba są. Trawy musi być więcej. Rojniki może zamiast na kamieniach to w misach, donicach płaskich? Przepraszam za te kamienie (że się czepiam ale one przy Twoich kolorach nawierzchni nie będą dobrze wyglądały: masz kafle ciemnobrązowe, polbruk czerwony). A kamień to jednak inna skala estetyczna. Możesz jeszcze posadzić dębika ośmiopłatkowego za rojnikami będzie pasował, dobrze rośnie na wapieniu (czyli z dala od wrzosów). I kosodrzewiny albo jakiejś niskiej sosny bym gdzieś dorzuciła. I tak powstanie nam rabata zupełnie nieogrodowiskowa ale fajna. Te rośliny w zimie też będą dobrze wyglądać, myślę
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 14:27, 13 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Abiko... Na rabacie nr 1 jest cień, ale na 2 popołudniu pada tyć słońca. Tam gdzie chce dać rojniki popołudniu jest patelnia i Rh też nie będą miały dobrze. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo

Ewa... Sosenki na pniu są piękne. Traw chce dać ze dwie odmiany po pare kępek. Z rojnikami też myślałam o donicy.... prostokątnej i betonowej.... szarej... pasującej do żwirku i do przyszłego ciurkadełka gdzieś w ogrodzie. (a kafle mam czerwone )

Teraz tylko nr 1.... miało być symetrycznie, ale wrzosowisko w cieniu nie wydoli
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 16:23, 13 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
BAZGROŁY

Lewa cień Prawa półcień Górna słońce
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Pszczelarnia 16:29, 13 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Justyno, daj żurawki i cisy w stożku na froncie. Więcej nic nie trzeba. Sosna na pniu na froncie to dość nietypowe. Potem zrób żywopłocik z bukszpanów a w nim ilex crenata, ew. trawka, hortensja - ale widziałabym jednak Annabell. I może nie kombinować?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 16:53, 13 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
A co z kącikiem meksykańskim? Mam już kupione roślinki
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Pszczelarnia 17:00, 13 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Justyś z Zuziowego Ogrodu , poza tym nie da się połączyć kory z meksykiem. No nie da, zwłaszcza na tak małych jednak prostokątach. Roślinki może powędrują gdzie indziej? Nie wiem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 17:13, 13 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Pszczelarnia napisał(a)
Justyś z Zuziowego Ogrodu , poza tym nie da się połączyć kory z meksykiem. No nie da, zwłaszcza na tak małych jednak prostokątach. Roślinki może powędrują gdzie indziej? Nie wiem.

Wiem, że kora do meksyku nie dlatego chciałam zrobić przejście z kory w żwirek i połączyć czymś co pasuje i do wrzosowiska i do meksyku choć trochę... czyli ta kosodrzewina i trawy.


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 18:06, 13 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Justyno wrzosy , wrzośce lubią bardzo kwaśną ziemię a cis jej nie lubi. Będzie trudno Ci zachować prawa natury w tym układzie (ew. można spróbować). I jak mówił już Zbyszek - one lubią słońce.


Jakby co, bardziej tolerancyjne są wrzośce i u mnie rosną nawet w niekwaśnej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:08, 13 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
abiko napisał(a)

Ewo nie podoba mi się irga Sprawdziłam jak to wygląda... i niestety
A może być tak ?
Witaj Justyno, masz kawałek do obsadzenia i uda ci się z cała pewnością. Połączone rabaty ok, ale może spróbuj zmienić jednak swój plan. Wrzosy tutaj nie pasują.Danusia ma rację to miejsce reprezentacyjne. 1 i 2 musi mieć coś wysokiego. Jak nie stożek, bo wiadomo koszty to zostaw to coś na pniu, ale jak tam jest cień to hosty z białymi liśćmi wyglądałyby tam świetnie. Kulki bukszpanu albo cisa też. Rojniki też raczej nie tutaj. Fajnie wyglądają w donicach, nawet takich połupanych tutaj zgodzę się z Pszczółką, że zginą. Nie będzie ich widać. A może jak masz i chcesz te wrzosy i wrzośce akurat tutaj to daj je tam gdzie właśnie rojniki z Rh np. środowisko masz podobne i będą się uzupełniać. I zostają jeszcze niezawodne hortensje Zobacz u Danusi w ogrodzie z lustrem


Zamiast rojników daj albo wrzośce żółte albo zimozielone turzyce (Carex)
Sosny na pniu są, ale tej formy nie utrzymają przez dłuższy czas.

A może formuj stożki ze świerków serbskich?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies