Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Czym wyłożyć taras i balkon?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym wyłożyć taras i balkon?

belonia 10:40, 02 cze 2014


Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 51
To co widać na pierwszym zdjęciu na podłodze altany, to "sztuczna deska". Spotykałam ten materiał w różnych sklepach pod różnymi nazwami będę go nazywać po swojemu. Sprawdza mi się na razie bardzo dobrze.
____________________
W krainie gliny i jaskrów
Malgosik 09:20, 11 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Śliczny, drewniany tarasik pod drzewami
http://www.pinterest.com/pin/217298750745607694/

A ja kupiałam dom z 2 wylanymi betonowymi tarasami:
1 skuliśmy unosząc kostkę:




2. obłożyliśmy ryflowaną deską z modrzewia + impregnat + olej

Jak się będzie sprawował zobaczymy.
W planach coroczne olejowanie, a co kilka lat specjalne ścieranie i olejowanie. Jakaś taka procedura jest, ale jeszcze nie znam szczegółów.
____________________
Ogród na glinie
Gardenarium 23:46, 13 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Również robiliśmy taki taras z drzewami w tarasie, tylko wycinaliśmy kółka, zamiast kwadratów





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monia88 22:49, 12 lis 2014

Dołączył: 12 lis 2014
Posty: 11
ja już od kilku lat na tarasie mam tradycyjnie płytki. W zeszłym roku zmieniałam wystrój całego balkonu i przy okazji zmieniłam płytki. Bardzo podobała mi się aranżacja ze zdjęcia.



Wybraliśmy takie płytki na taras, To są płytki Aquarius Brown Heksagon. Może gdyby fachowiec troszkę bardziej się postarał i ułożył równo płytki efekt byłby lepszy. Nie ma co narzekać. Płytki wyglądają fajnie.
Jeśli chodzi o podłogę drewnianą na tarasie to nie polecam. Na początku taką mieliśmy i od słońca zszedł lakier tam gdzie najbardziej operowało słońce a tak gdzie był zimowy ogród wypaczyła się podłoga od wilgoci
magdaw 18:28, 24 sty 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
..a ja też się pochwalę taras ma ... 2 dni więc się nie wymądrzam ale poradzę coś do ceny: kupiliśmy porządnie wysuszone drewno - modrzew syberyjski - pan który robi tarasy daje gwarancje - jeśli wypadnie sęk - wymienia darmowo deskę a żeby cena była znośna (materiał kosztował tyle co wg wyceny robocizna) sami malowaliśmy i mąż układał. (brakuje tylko deski czołowej) Malowanie zajęło nam 3 soboty a układanie 3 dni ok 45m2 (2 osoby)- i zaoszczędzone kupa kasy.
Jedyny sekret to nie kupować oleju w markecie my pomalowaliśmy najpierw preparatem przeciw siniźnie i coś tam jeszcze i 2 razy olej ( Remmers)
wyszło cudnie! ( jak dla mnie oczywiście).


____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Lila 13:34, 26 lut 2015

Dołączył: 26 lut 2015
Posty: 1
A ja mam takie pytanie - co lepiej sprawdza się na tarasie: deski czy kostka brukowa? Z jeden strony podobaja mi się naturalnośc drewna, ale kostka wydaje się trwalszym materiałem...
magdaw 14:48, 26 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Lila napisał(a)
A ja mam takie pytanie - co lepiej sprawdza się na tarasie: deski czy kostka brukowa? Z jeden strony podobaja mi się naturalnośc drewna, ale kostka wydaje się trwalszym materiałem...


A mnie mądry architekt powiedział że jeśli u nas jest ekspozycja południowa to on nie chciałby siedzieć na rozgrzanym betonie od którego całe ciepło się odbija... a nawet teraz kiedy jest ciepło już chodziliśmy boso - uczucie przyjemne.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Adam1107 12:46, 02 wrz 2015

Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 1
A ja polecam technologię Stardek II. Trwała, antypoślizgowa struktura przeznaczona właśnie na zewnątrz.
Mój taras ma już 5 lat i naprawdę nic się z nim nie dzieje.
Można kombinować i robic rózne imitacje tj. kształ, płytki, kostki brukowej, itp.

Jak Wam się podoba mój tarasik? W tej samej technologii mam również zrobione schody zewnętrzne
Martka 19:46, 14 wrz 2015


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lila napisał(a)
A ja mam takie pytanie - co lepiej sprawdza się na tarasie: deski czy kostka brukowa? Z jeden strony podobaja mi się naturalnośc drewna, ale kostka wydaje się trwalszym materiałem...


Lila, tak, to zależy od ekspozycji, ja mam taras od strony północnej i deskę (planowałam modrzew) odradził mi... sam właściciel firmy układającej w tarasy drewnie. Taras mam z płyt betonowych i jestem zadowolona. Ale gdyby był od południa lub zachodu, wybrałabym drewno, mimo niemałych wymagań pielęgnacyjnych.


MagdaW, twój taras bardzo ładny, takie zestawienie jasnego drewna z antracytem lubię.
Gardenarium 20:07, 14 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardziej praktyczna i trwałą jest kostka granitowa, drewno płowiej, pęka, odkształca się i trzeba go ciągle konserwować. kostkę umyjesz i po robocie, albo zamieciesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies