Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Czym wyłożyć taras i balkon?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym wyłożyć taras i balkon?

Wieloszka 21:33, 13 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Bogda napisał(a)
Wieloszka, co to za drzewko o bordowych liściach jest?

Bogda, to taki zwykły klon Crimson Centry. Czytałam, że one bardziej kolumnowe są, a ten niby mieszaniec jakiś i rośnie w kulkę Zobaczymy... Marzy mi się klon palmowy, ale on nie na wygwizdów
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
arcobaleno 22:56, 04 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
My mamy sosnowy taras - zawsze wiedziałam, że chcę drewniany - użytkujemy go czwarty rok - nie jest taki wymuskamy jak z egzotyka, ale taki jego urok - mnie się podoba

____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Sebek 10:40, 06 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A mnie dekoracje na nim się podobają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:14, 06 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wydaje mi się, że zakonserwowanie drewna sosnowego szarym impregnatem z zachowaniem słojów drewna byłoby najlepsze, bo wtedy wygląda na spatynowany.

Czym go pomalowałaś od nowości?
Bo teraz szarzeje w sposób naturalny i to jest genialne. Nie będzie tak trwały ale śliczny.

Pokaż więcej fotek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magos 13:31, 13 lut 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Mój mąż też myśli o tarasie sosnowym. Arcobaleno - fajnie , że się dobrze sprawuje. Czym był konserwowany? Chyba Cie znam z FM?
Ja bym wolała coś w kolorze teaku, nie pasuje mi spatynowany, bo mamy bardziej nowocześnie urządzony dom, ale fajnie wyglada.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Gardenarium 13:33, 13 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
magos napisał(a)
Mój mąż też myśli o tarasie sosnowym.Fajnie ,że się dobrze sprawuje.Czym był konserwowany?
Ja bym wolała coś w kolorze teaku, nie pasuje mi spatynowany, bo mamy bardziej nowocześnie urządzony dom, ale fajnie wyglada.


Właśnie wydaje mi się, że najlepiej wygląda jak tylko na początku zostanie zakonserwowany, a potem pozostawiony taki naturalny.

Najtrwalsze są tarasy egzotyczne, ale to droga inwestycja.
Sosna jest najmniej trwała, ale najtańsza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magos 13:46, 13 lut 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Egzotyczne to marzenieGdybym nie wydała tyle na roślinki to by na taras z drewna egzotycznego może starczyło.A tak to bedzie z sosnowego lub modrzewia.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
dajana 16:47, 26 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Moim marzeniem tez jest taras z drewna .Jeśli chodzi o egzotyczne to owszem prezentuje się doskonale ale ja osobiście nie lubię ryflowanych desek .W planach miałam sosnowy bądż tak jak koleżanka z modrzewia Ostatnio jednak natknęłam się na kompozyt drewniany Zdziwił mnie jego okres gwarancji 25 lat,spodobało wykorzystanie równiez na sciezki .Podobno wygląda fantastycznie (niestety osbiscie nie widziałam )Nie wiem czy to czyste drewno czy w połączeniu z plastikiem .Jeśli z plastikiem ,odpada preferuje naturę .Nadal nie wiem co wybrać .Kolor mojego tarasu musi być popielaty tak jak domek drewniany stojący w ogrodzie.,nie mam innego wyboru ,,ponieważ mój dom będzie głównie w bieli a elewacja w kolorze gołębiej .Troszkę to kłopotliwe ale oczarował mnie w takich kolorach pewien domek fiński i od tamtej pory przed oczyma mam jedynie te kolory Drewno jest przyjazne dla środowiska i ludzi ,ciepłe w dotyku co jest bardzo istotne w przypadku tarasu ,więc nie biorę innej opcji pod uwagę Danusiu czy pwyższy kompozyt jest wart uwagi?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Pola 17:50, 26 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Dajana, miałam taras świerkowy, przez 10 lat, malowany był w tym czasie 3 x i gdyby nie to że zamarzyłam sobie werande nadal bym go miała, jeśli będziesz o niego dbać i konserwowa co jakiś czas to będzie służyl przez lata , dodam tylko tyle że w zimie śnieg na nim leżał nie odśnieżany.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Gardenarium 18:45, 26 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dajano o kompozycie nie myśl nawet, żeby mi nawet dopłacali to go nie położę nikomu. Nawet Dombal wycofał się z tego materiału, bardzo dużo reklamacji, posypały się tarasy po 1 roku użytkowania.

Nigdy go nie kładłam i nie położę.

Drewno to jest drewno. Osobiście lubię jednak tarasy z kostki granitowej połączone z cegłą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies