Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

dyha 23:51, 02 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Witam serdecznie i podziwiam z zachwytem wszystkie zakamarki i zakątki, multum roślin i kwiatów, kształtów i obwódek. Nie sposób przeczytać wszystkich postów, jednak kilka stron przejrzałem. Moim skromnym zdaniem brakuje Ci miejsca, aby bardziej rozwinąć skrzydła (bez obrazy oczywiście). Lubię wszystko ładnie poprzycinane tak jak masz w swoim raju, jednak osobiście potrzebuję przestrzeni. Chociaż jakiś czas bawię się już ogrodem, to tak planuję, abym miał gdzie "chodzić"-spacerować i oddychać. U Ciebie byłoby dla mnie za ciasno. Wraz z zabudowaniami mam jakieś 70 arów i ogród jest jakby podzielony na kilka cześci - niedługo nawet rodzina mnie będzie w nim szukać, chociaż teraz trochę czasu muszą poświęcić aby mnie znaleźć. Oczywiście roślin nie sadzę gdzie się da - też planuję i długo się zastanawiam. Dodam może, że nigdy nie sadzę jednej rośliny, albowiem staram się zachowywać ład albo może inaczej - symetrię. Lubię kiedy rośliny wyhoduję sam. Eksperymentuję z paulowniami, platanami, katalpami - jak widać lubię liście i to bardzo duże. Ale za bardzo się rozpisałem - sorrki - to Twój ogród przecież. Jest oczywiście śliczny. Pozdrawiam cieplutko
Trawkę też lubię

____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Kondzio 23:08, 16 sie 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Zielona 12:27, 19 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Dzisiaj spotkał mnie wielki zaszczyt. Właśnie pożegnałam się z Danusią i Witkiem To niesamowite, jak ciepłą i otwartą Osobą jest Danusia, Ogrodowiskowy wulkan energii i jaką oazą spokoju jest przy Niej Witek.

Kochani! Baaaardzo, baaardzo Wam dziękuję za to, że zechcieliście zawitać w moje skromne progi. Jestem taką świeżynką na forum, a mimo tego nie odmówiliście mi przyjazdu. Cudownie było móc porozmawiać z Wami, posłuchać Waszych opowieści, pobyć w Waszym towarzystwie.

Wypiliśmy kawę, wspólnie wybraliśmy się do centrum ogrodniczego w naszej wsi, a Danusia nawet kupiła roślinki, które akurat są Jej potrzebne.

Mam wielka nadzieję, że projekt, który Danusia ma realizować niedaleko mnie dojdzie do skutku, więc będzie okazja, by zobaczyć się znowu.

Serdecznie zapraszam!

Fotorelację z wydarzenia zamieści Szefowa, jak tylko skończy pielgrzymkę po wielkopolskich ścieżkach. Właśnie odjechała, by podziwiać KwiatHolandii
Marysia 11:49, 24 lis 2013


Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 152
Dziękuję Danusiu za odwiedziny mojego profilu. Prawie codziennie od 2 lat odwiedzam Twój ogród i sądzę, że jest on największym wzorem i inspiracją dla początkującym ogrodników. Cieszę się, że w końcu mam możliwość napisania moich wrażeń dotyczących strony oraz Twojego ogrodu. Serdecznie pozdrawiam
____________________
Mój skromny ogródek
nieporada 20:32, 03 lut 2014

Dołączył: 03 lut 2014
Posty: 5
Pięknie
Gardenarium 22:51, 03 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciąg dalszy ogrodu czyli II część znajduje się tutaj

Ogród nie tylko bukszpanowy cz. II

Zapraszam

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piorunek 16:59, 05 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Ogród ten jest prawdziwym dziełem sztuki i bezdennym oceanem inspiracji. Urzekające są te wszystkie kompozycje. Pozdrawiam
____________________
Piorunek 09:52, 06 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Gardenarium napisał(a)


Te wrzosy są traktowane jako jednoroczne w tych donicach?
____________________
Gardenarium 12:42, 07 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, kompozycje w donicach zmieniają się 4 razy w roku. Można je wsadzić do ogrodu, ale ja oddaję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wojcieszko 08:20, 25 lut 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 12
,...wiele pracy i wspaniały efekt,gratuluje,...takie widoki,już Cię widzę, wczesnym porankiem z kawą w ręce upajającą się widokami ,wiosna na ogrodzie -uwwwwwielbiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies