Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Gardenarium 22:06, 06 wrz 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ale dlaczego? Przecież Twój ogród śliczny, mamy dużo wspólnego. Chętnie będę Cię gościć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 11:29, 08 wrz 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Danusiu bo Twój taki zadbany i bez chaosu a u mnie ................ hahahhaa, oczywiście odwiedzać Cie będę, i ogród tez pokaże tylko muszę trochę go doprowadzić do ładu
____________________
Gardenarium 12:44, 08 wrz 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Fajnie, ja ostatnio walczę z chorobami grzybowymi bukszpanów, trochę mi się posypały po tych długotrwałych deszczach, ale poprzycinałam, powymieniałam, dzisiaj zakupiłam 4 kulki cisowe. Wsadzę do donic, może lepiej przetrwają niż bukszpany.
Moje niektóre bukszpany trochę wyłysiały i wyglądają tak:


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 16:33, 09 wrz 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Oj tak ten rok dla wszystkich chorób wymarzony, jak nie upały to deszcze...... u mnie na szczęście bukszpany nie chorowały ale w te upały trochę się przypaliły ale już ładnie odrosły, ale coś mi się z modrzewiem szczepionym stało zrobił się żółty i zaczął się sypać jak by usechł z chorobami grzybowymi walczyłem całe lato na różach i clematisach.
A co to za biało zielone liście czyżby jakaś hosta?
____________________
Gardenarium 19:54, 09 wrz 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Twój modrzew może przytopiony? Może się podniósł poziom wód gruntowych i korzenie w wodzie stoją?
W tym roku ciężko...
To biało-zielone to rzeczywiście Hosta chyba undulata "Mediovariegata", ale jesteś spostrzegawczy. Ona była tam w ziemi zanim posadziłam resztę, wiosną o niej zapomniałam a potem ona wylazła i się przebiła przez wszystko.

Pięknie przebarwiają się białe hortensje poniżej nowość H. macrophylla "Endless Summer", która kwitnie na tegorocznych pędach około 6 miesięcy. Moja jest biała (etykieta potwierdza nazwę), lecz w internecie znalazłam niebieskie i różowe pod tą nazwą.



Hydrangea paniculata "Limelight"




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 19:55, 10 wrz 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Danusiu u mnie piaski i mieszkam na górce więc na pewno nie został przytopiony obok rośnie drugi i ładny jest tego coś zaatakowało ciekawi mnie tylko czy padł czy zgubił tylko igły i na drugi rok odrośnie......
Hortensje masz super !!! uwielbiam te ich przebarwiające się kwiaty, u Ciebie Hydrangea paniculata "Limelight" już ładnie się wybarwiła bardzo mi się podoba Twoje zestawienie z miskantem przy oczku ,a moja dopiero rozwija kwiaty miejmy nadzieję, że jesień jednak będzie złota polska!!!! i doczekam się różu
____________________
Gardenarium 20:59, 10 wrz 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może tylko zgubił igły, ale szkodniki nie powodują aż tak eksetremalnych uszkodzeń, żeby wszystkie igły spadły. Ja bym zostawiła go do nastepnego roku. Zauważyłam w C.O., że buki, które "padły" w czerwcu, teraz wypuszczają. Byłam zaskoczona.

Poprzycinałam sobie świdry, bo dopiero miałam trochę czasu.



A z boku stoją w zapasie cztery kulki z cisa do przycięcia.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:10, 04 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Miałam ostatnio trochę wrzosów, więc "polatałam" z nimi po ogrodzie z przymiarką, jak by to było, gdybym dorzuciła koloru?
Wyszedł z tego niezły bałaganik.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:14, 04 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
No i jeszcze jedna przymiarka w żurawce, ładne z niej tło.


No i jeszcze koszyczek

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krystyna_tru... 18:43, 05 paź 2010

Dołączył: 29 wrz 2010
Posty: 13
Pani ogród to dla mnie rewelacja .
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies