Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Gardenarium 20:48, 05 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziekuję, z pewnością jeszcze będą w nim zmiany w tej drugiej części. Dojrzewam do tego powoli, mam pomysł )
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 09:58, 08 paź 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Pani Danusiu, od jakiegoś czasu nie mogę się wprost oderwać od oglądania zdjęć z Pani ogrodu, a podobno "szewc bez butów chodzi" .... nieprawda....pozdrawiam i pędzę po żurawki
____________________
pozdrawiam :)
shrekol 20:07, 08 paź 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Przyłączam się do opinii Tyny też nie mogę oderwać oczu od zaprojektowanego i wykonanego ogrodu Danusi, ładnie wyglądają te kolorowe wrzosy na schodach !!! wg. mnie nawet nie zakłócają tonacji barw w twoim ogrodzie Z niecierpliwością czekam realizacji strumyka po prawej stronie od bramy
____________________
Gardenarium 20:32, 08 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj kupowałam żółte, było nawet "Tiramisu", ale mnie potrzebne były "Citronelle".
To niesamowite rośliny, dzięki nim rabata jest taka kolorowa, a co najważniejsze - zimozielona.

To są moje ulubione

Lime Marmalade wcześniej myślałam, że to Key Lime Pie


Citronelle

Midnight Rose





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:34, 08 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To chyba Przemku będzie taki wąski "kanał" w poprzek ogrodu jakoś i będzie się po nim przechodziło. Mam koncepcję, ale czekam jeszcze do wiosny, może coś zaprojektuję, wymyślę.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 10:28, 10 paź 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
gardenarium napisał(a)
Dzisiaj kupowałam żółte u Kordusa za Jankami i Mrokowem, piękne ma. Miał nawet "Tiramisu", ale mnie potrzebne były "Citronelle".
To niesamowite rośliny, dzięki nim rabata jest taka kolorowa, a co najważniejsze - zimozielona.



Mnie też w tym sezonie bardzo oczarowały, U mnie nie widziałem ani "Tiramisu" "Citronelle" na wiosnę chyba skuszę się na kupno przez internet tych co nie mogę znaleźć. A ja w piątek pojechałem po paprocie i wpadła mi w ręce " Heucherella 'Stoplight" bardzo ładnie w promieniach słonecznych wygląda
____________________
Gardenarium 23:09, 13 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kolejne dekoracje wrzosowe:





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:43, 13 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kilka fotek jesiennych ostatnich kwiatów w czasie październikowych przymrozków


Zimowit o pełnych kwiatach


Uchował się jeszcze Clematis


Róża w promieniach słońca (na rabacie na ulicy)

Verbena bonariensis


Wrzosiec delikatny (Erica gracilis) - nie zimuje





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:50, 13 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bukszpan we wrzosowym kołnierzu


Jabłoń "Ola", którą dostałam od Mai Popielarskiej, a posadziłyśmy z Kasią na ulicy. Teraz wszyscy mogą podziwiać jej owoce.

Róża "Graham Thomas" po przymrozkach jeszcze się trzyma


Prunus "Royal Burgundy"


Hosty w kamiennym pojemniku zmieniły barwy na jesienne, za chwilę będę je wycinać



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:57, 13 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiosną bluszcz nie wyglądał ciekawie, myślałam, że nie odbije. Liście opadły.
W sezonie sporo podrósł i doszedł do dachu.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies