Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Gardenarium 00:22, 14 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie sposób pominąć tej róży


I tej



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 12:49, 14 paź 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Ładna pełna kolorów jesień Danusiu w Twoim ogrodzie.
____________________
Gardenarium 20:26, 15 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze, że mam rabatę na ulicy, mogę więcej poszaleć z kolorami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:17, 17 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym tygodniu kolejny raz zawitała do mnie Maja Popielarska z ekipą programu "Maja w ogrodzie", pokazując jak okrywać rośliny kapturami z włókniny, jak przycinać zmarznięte hosty i jak sprawić, aby lustro nie zarosiało w mglisty lub deszczowy dzień (przecieramy je wodą z dodatkiem gliceryny)




Mój koszyczek i fajny sekator bardzo się tutaj przydał



To był dość chłodny poranek i moje lustro nad stawem po raz pierwszy zaparowało







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:22, 17 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Producent wymyślił specjalne worki do nakładania na wrażliwe rośliny, lub rosnące w donicach. Jest to bardzo wygodne w użyciu, zwłaszcza teraz, podczas pierwszych mrozów, kiedy jeszcze rośliny zdobią wejście do domu (u mnie hortensje)





Wczoraj np. nałożyłam je na agawy, które jeszcze stoją na zewnątrz.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:46, 18 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znalazłam dzisiaj w internecie zdjęcia z TVN Turbo program "Gadżet" Zbigniewa Urbańskiego z naszego ogrodu. Jeśli macie ochotę, zapraszam, niezłe było zamieszanie wtedy. Ulica zamknięta, tłum ludzi. Jak oni to ogarnęli?

trzeba kliknąć potem galeria foto z prawej http://www.tvnturbo.pl/program/2432/view
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:52, 19 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadziłam w ogrodzie cebule przywiezione z ostatniej podróży do angielskich ogrodów, oczywiście i tu byłam konsekwentna, jeśli chodzi o kolory.

Te tulipany są dość niskie, mają pełne kwiaty i liście obrzeżone na biało



A te spodobały mi się z powodu kształtu kwiatów, płatki pofalowane i białe oczywiście, moje ulubione



Dość niespotykane w kolorze biało-granatowym




No i nie mogło zabraknąć "bluebellsów"






I jeszcze takie dziwne bardzo szafirki



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:36, 20 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przymrozki zniszczyły kwiaty hortensji. musiałam je ściąć, ale nie wyrzucałam jeszcze. Koszyk z kwiatami stał kilka dni na schodach.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 09:08, 21 paź 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115


Ładne zakupy super te biało niebieskie ciekawe jak w rzeczywistości kolor niebieski będzie wyglądał. Widzę, że zdobyliśmy takie same szafirki
____________________
halina_ostro... 15:16, 21 paź 2010

Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 2
Jejku!!! po prostu zaparło mi dech w piersiach, poczułam się jak w raju niewyobrażalne piękno i gust, gratuluję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies