Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Crocus - krokus (szafran)

Pokaż wątki Pokaż posty

Crocus - krokus (szafran)

21:16, 19 mar 2015
Jedne przekwitają inne zakwitają w sumie to sadzę świadomie i z premedytacją na rożnych stanowiskach





i takie samotniki




szksat 21:27, 25 sie 2015

Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 24
Czy krokusy dadzą radę wyrosnąć spod żwirku na rabacie żwirowej? Bo tak by mi się marzyły na żwirowisku...
Anabell 00:15, 26 sie 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Oczywiście, dadzą radę można i po środku trawnika a potem systematycznie kosić i wyrosną w następnym roku.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
szksat 13:15, 27 sie 2015

Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 24
Dzięki, Anabell W takim razie spróbuję zasadzić
magdaw 23:36, 08 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Przeczytałam cały watek i nie doczytałam czy można zrobić duże grupy /plamy krokusów w trawie i prawidłowo dbać o trawnik ( wertykulacja i nawożenie i koszenie) tak aby tych plam nie zniszczyć?
Czy ktoś z was pokusił się o posadzeni np. 500 sztuk na trawniku?
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 08:18, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie sadź w trawniku, albo krokusy albo trawnik. Ja sadziłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 23:41, 09 gru 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gardenarium napisał(a)
Nie sadź w trawniku, albo krokusy albo trawnik. Ja sadziłam.


Oj Danusiu! a ja tyle nasadziłam łat w trawniku. W tych miejscach miałam dosiać nową trawę, dałam krokusy, wiosną posieję trawę.
Pytanie zostawić te krokusy czy po przyrostach wykopać?
Dawno temu też sadziłam w trawniku, tylko nie był zadbany, koszony rzadko i darń zagłuszyła.




Na pierwszym zdjęciu podłożyłam cieniutką białą włókninę, zniszczoną starą, chciałam sprawdzić. Czytałam gdzieś, że cebulki zagłębiają.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 08:07, 10 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Robienie taklich pasów nienaturalnie wygląda, widać, że to "sztuczne" sadzenie, a nie łąka krokusowa. Trzeba je rozmieszczać bardziej porozrzucane.

Są dwie szkoły sadzenia krokusów w trawniku

I szkoła to pozostawienie po przekwitnięciu, wtedy na bank kwitną w kolejnych latach, ale to się wiąże z powstrzymaniem od wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych na trawniku (brak koszenia, brak wertykulacji itd) do momentu zżółknięcia liści.

II szkoła polega na koszeniu od razu po przekwitnięciu, ja nawet wyrywam te liście bo szpecą trawnik, ale wtedy osłąbiasz kwitnienie i musisz co roku uzupełniać krokusy.

Decyzja zależy od tego, co ważniejsze, czy trawnik, czy krokusy.

Dlatego zaprzestałam sadzenia krokusów w trawniku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 08:12, 10 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
No właśnie .... sadzenie tego co roku to jakaś syzyfowa praca... przerzucę się z cebulowymi na rabaty.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
maggra 17:22, 29 lut 2016

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
A u mnie dzisiaj juz takie ślicznoty wychodzą powoli, nieśmiało

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies