Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

marta_d 23:57, 07 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Równowaga w przyrodzie musi być tulipany nie za piękne to na pewno inne rośliny nam to zrekompensują
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 23:58, 07 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Liście jak szalone wyrosły a kwiaty liche
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Tessa 21:53, 08 kwi 2014

Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 15
Moje tulipany też prawie bez łodyg...A u Was widzę już piękne kolorki a moje dopiero w zielonych pąkach.
____________________
Ela987 22:16, 08 kwi 2014

Dołączył: 03 wrz 2013
Posty: 18
Piekne te wasze tulipany.... Moje co prawda powyrastały z ziemi, ale ktos nimi zauroczony poobcinał wszystko przy samej ziemi, razem z liśćmi (działka na wsi, a przyjeżdżamy co kilka dni, gdy tylko trochę czasu jest). Sadziłam super parrot. Piękne zapewne były :/
marta_d 23:20, 08 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
świństwo !!!
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
meconopsis 20:18, 10 kwi 2014

Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 46
Tulipan do właściwiego rozwoju i zakwitnięcia potrzebuje okresu znacznego chłodu. W naszym klimacie temperatury są zazwyczaj wystarczjaco niskie i tulipany posadzone jesienią okres chłodu przechodzą w sposób naturalny w styczniu i lutym. Ale tej zimy mogły najwyrazniej nie mieć na to szansy, zwłaszcza jeśli były posadzone głęboko. Rozwój tulipana można przyspieszyć lub spowolnić poprzez metodę forsowania polegającą na poddawaniu cebul działaniu różnych temperatur, wysokich i niskich. Bardzo często stosują ją floryści aby na swoje potrzeby uzyskać tulipany o bardzo krótkich pędach. Także to nie wina tulipanów i nie ma co się na nie boczyć. A niskie tulipany też potrafią być ładne - szacowny, sprzed 1700 roku, Duc van Tol "Max Cramoisi" ...


... oczywiście z mojego ogrodu.
Pozdrawiam,
Piotr
____________________
Ela987 12:00, 11 kwi 2014

Dołączył: 03 wrz 2013
Posty: 18
meconopsis napisał(a)
A niskie tulipany też potrafią być ładne - szacowny, sprzed 1700 roku, Duc van Tol "Max Cramoisi" ...


Cudne!
20:54, 11 kwi 2014
Jakoś tak dziwnie w tym roku kwitną








marta_d 21:05, 11 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
mało słońca, zimne noce, za dnia też rewelacji nie ma... moje też takie, tulipany są wybitnie światłolubne, więc to chyba przyczyna, może w końcu zrobi się cieplutko i słonecznie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
meconopsis 08:02, 12 kwi 2014

Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 46
W ubiegłym roku o tej porze mieliśmy jeszcze śnieg w ogrodach i temperatury znacznie poniżej zera... a tulipany sobie i tak kwitły. Mam na myśli grupy wcześnie kwitnące – Greigii, Kaufmanna, Fostera, gatunki botaniczne i ich kultywary. Te do kwitnięcia wcale nie potrzebują ciepła tylko słońca i to nie jest paradox. Pochodzą w większości gatunków lub odmian uprawnych z nich uzyskanych, z wysoko położonych obszarów dawnego Turkiestanu, w pasie od Morza Kaspijskiego po zachodnią Mongolię. Bardzo często rosną przy granicy śniegu, tj. 3000 m n.p.m. Tam słońca jest dużo, ale ciepła to już znacznie mniej.
Przykład Tulipa turkestanica...


czy odmiany Tulipa humilis "Alba Coerulea Oculata"...


i przypadek "Giuseppe Verdi" (Gr. Kaufmanna). Części cebul było tej zimy po prostu za ciepło...



Zdjęcia z ostatnich dni.
Pozdrawiam,
Piotr
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies