Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

Gardenarium 12:46, 27 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Red Pillar w zasadzie możesz wcale nie przycinać, ja jednak kiedyś przycięłam prawie całkowicie nisko.
Możesz mu równać "górę" żeby porządnie wyglądał. Nie ma jednego słusznego sposobu przycinania.

Możesz wcale nie przycinać wiosną, a jedynie w sezonie równać mu góre.
Inny sposób - ścięcie całkowicie wiosną i wtedy wypuści dużo pędów.

Wysokość maksymalną sama mu regulujesz cięciem. Bez cięcia wyrasta na wysokość 1.5 metra.

Ten był cięty



A ten równany górą




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mleczajka 17:44, 03 kwi 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79


Danusiu, szukam roślin o kolumnowym pokroju i pomyślałam między innymi o berberysach. Ale tak naprawdę, to ważny jest tez dla mnie system korzeniowy. Planuję nasadzenia wzdłuż ogrodzenia, chcę uzyskać fajny żywopłot niestrzyżony. Ale mam mały problem. Mam tak usytuowaną przydomową oczyszczalnię, że kominki wentylacyjne są ok 180cm od linii siatki. Co mogę tam posadzić, żeby nie było ze szkodą dla oczyszczalni? Czy berberysy będą ok? Z czym mogę je połączyć?

I jeszcze mam pytanie dot. zdjęcia. Co to za iglaczek między berberysami?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Gardenarium 12:50, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Berberysy będą ok. a ten iglaczek to sosna Fastigiata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
regli 12:56, 18 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Mam do obsadzenie ok. 23 m siatki oddzielającej od sąsiadów. Pod uwagę brałam już wiele nasadzeń, ale chyba najbardziej pasowałby mi berberys. Czy jakiś znawca berberysów mógłby zajrzeć do mojego wątku i troszeczkę doradzić? Będę wdzięczna przeogromnie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Matka 17:11, 18 maj 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
mleczajka napisał(a)


Danusiu, szukam roślin o kolumnowym pokroju i pomyślałam między innymi o berberysach. Ale tak naprawdę, to ważny jest tez dla mnie system korzeniowy. Planuję nasadzenia wzdłuż ogrodzenia, chcę uzyskać fajny żywopłot niestrzyżony. Ale mam mały problem. Mam tak usytuowaną przydomową oczyszczalnię, że kominki wentylacyjne są ok 180cm od linii siatki. Co mogę tam posadzić, żeby nie było ze szkodą dla oczyszczalni? Czy berberysy będą ok? Z czym mogę je połączyć?

I jeszcze mam pytanie dot. zdjęcia. Co to za iglaczek między berberysami?


a ja inne pytanie mamsą 2 berberysy tutaj na zdjęciu, jak nazywa się ten pierwszy z prawej?ten bardziej jaskrawoczerwony?????
____________________
U Matki
Sebek 22:55, 18 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wydaje mi się, że to będą te same, tylko ten po prawej szybciej poczuł jesień Powinien to być Red Pillar
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
paola1a 22:27, 07 cze 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Czy karłowy berberys aurea ( gdzieś taki widziałam ale nie pamiętam nazwy) rzeczywiście będzie po kilku latach karłowy? Potrzebna mi jest na rabatę mała zgrabna złota kuleczka, nie chcę tawuły i pomyślałam o berberysie tylko boję się żeby mi się za bardzo nie rozrosnął
____________________
Prostokątna rabata
Debra 22:46, 07 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Do 50 cm to Bonanza Gold, Goldalita, Tiny Gold - małe złote kulki
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
paola1a 19:34, 08 cze 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dziękuję bardzo za odpowiedź W takim razie zacznę się za nimi oglądać
____________________
Prostokątna rabata
yolka 21:29, 24 lut 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Bardzo prosze o radę, chciałabym posadzić szpaler z berberysów (kępy nie zywopłot), które rosna do ok. 1 m i wybarwiają sie jesienią na rózowo-pomarańczowo. Widziałam taki, ale niestety nie znam nazwy
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies