Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

Aganieszka 09:07, 09 maj 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 38
Matyldowo napisał(a)
Moja reszta też nie wydziela żadnego zapachu gdy kwitnie tylko ten jeden śmierdziuszek mi sie trafił ( ktos mi go sprezentował szkoda tylko ze nie wiem jak duży bedzie bo za mało miejsca przewidziałam dla niego a nie lubię ciąć berberysow a szczególnie sprzątać tych gałązek z kolcami



Właśnie poszłam swoje powąchać mam trzy ogród mam już pięć 5 lat. Berberysy mają około 2,5 metra wysokości i 1,5 szerokości, są posadzone jako tło dla mniejszych roślin z przodu, nie przechodzę koło nich bezpośrednio i dlatego nie czuje zapachu, rzeczywiście nie pachną lawendą....
Krzaki nadają piękny akcent kolorystyczny, a ich przykry zapach nie jest dla mnie intensywny.
Wg mnie to berberys ottawski SUPERBA dorasta do 4 m wysokości i 4 m szerokości
____________________
Basiula 17:18, 09 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Codziennie przechodzę obok wielkich krzaczorów berberysów jak wracam z pracy. W okresie kwitnienia przechodzę szybko i na wdechu

Ale te moje małe, ogródkowe, nie śmierdzą...jeszcze...
____________________
W basiowie
anbu 22:08, 19 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Czy są jakieś szczególnie określone terminy przycinania berberysów? Czy tniemy wtedy gdy zaczynają robić się nieporządne? Ktoś rozjaśni mi w głowie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Karol99 22:18, 19 maj 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Nie ma ustalonego terminu, tniemy wtedy kiedy jest taka potrzeba.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
anbu 22:30, 19 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dzięki Karol
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mirka 22:31, 19 maj 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Co to za odmiana berberysa może ktoś rozpoznaje?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ogrodowianka 21:24, 14 cze 2016

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 41
Witam,
w marcu za radą Forumowiczów (dziękuję Karolowi i Pani Danusi) przycięłam radykalnie ten oto berberys:


podlewać mogłam niestety w ograniczonym zakresie, ale starałam się i trochę ponawoziłam uniwersalnym nawozem płynnym. Krzewy faktycznie odbiły i zagęściły się .


chociaż na górze zaczynają już trochę przypominać pióropusz:


będę bardzo wdzięczna za podpowiedź jak je teraz prowadzić. W czerwcu jest chyba termin na 2. cięcie krzewów, więc to dobra pora, żeby zmobilizować je do dalszego zagęszczania. Nie chciałabym zrobić z nich prostopadłościanu, ponieważ cały ogród ma raczej naturalny charakter.
Dziękuję z góry za każdą poradę!
____________________
Gardenarium 08:29, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zrób z nich kule albo "jaja".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Remi 10:25, 04 lip 2016

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Witam,

Chciałbym dokupić do swojego ogrodu kilka sztuk (3-4) berberysów admiration. Mówimy oczywiście o roślinach w doniczkach. Czy teraz będzie dobry termin na ich posadzenie, czy poczekać do jesieni?
Internety mówią, że doniczkowe można sadzić cały rok, ale lepiej się dopytać
Karol99 11:52, 04 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jeżeli są ukorzenione w doniczce to możesz posadzić, ponieważ mają 100% korzeni i nic nie ucierpią.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies