Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

kubako83 07:57, 26 wrz 2016

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 4
Zdjęcia oczywiście były, ale tylko załadowane, a nie kliknąłem ich, żeby się wstawiły w post. Mam nadzieję, że teraz będzie ok.






Gardenarium 07:58, 26 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście że mączniak ale ja się nie znam jaki. Mazan ci podpowie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kubako83 08:06, 26 wrz 2016

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Oczywiście że mączniak ale ja się nie znam jaki. Mazan ci podpowie.


Dziękuję, napisałem do Niego wiadomość.

Kuba
Mazan 12:16, 26 wrz 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
To mączniak prawdziwy berberysu. Zwalczanie: co 7 dni min. 4x naprzemiennie Rubigan, Baycor, Nimrod, Sportak Alpha. Najbardziej porażone najmłodsze pędy usuwać i palić. Wiosną - choć nie będzie go widać - powtórzyć zabieg, a jeśli będzie trzeba także na przełomie lata i jesieni. Potrafi zniszczyć wszystkie rośliny.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Remi 12:36, 28 wrz 2016

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Gardenarium napisał(a)


W przyszłym roku na wiosnę, gdy przyroda ruszy podspyp małą garstką azofoski, rozmieszaj a następnie podlej. Wyściółkuj kompostem i podlewaj w sezonie suchym. Teraz absolutnie nie nawoź niczym już.


Dziękuję za odpowiedź.
Czy azofoska rzeczywiście nadaje się do większości roślin w ogrodzie i na wiosnę może być użyta również do żywotników i cyprysików?
Gardenarium 15:22, 28 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, to nawóz uniwersalny ale do ogrodu bylinowego, iglaki lubią lekko kwaśną glebę (oprócz cisa i świerka serbskiego) więc nie uogólniajmy azofoski jako nawozu do wszystkiego. Żywotników i cyprysików tym nie podsypuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Draco 12:44, 26 paź 2016


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 10
Witam
Mam posadzony berberys Red Pilar na przemian z Erecta. Wiem, że ma pokrój kolumnowy jednak mimo wszystko chciałbym go przycinać formując niski (50cm) prostokątny żywopłot. Czy jest to wykonalne? Czy można w początkowym etapie jakoś prowadzić pędy żeby rosły też w bok, a nie tylko w górę?

Pozdrawiam
Grzegorz
Karol99 21:22, 26 paź 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jak będziesz przycinał to siłą rzeczy będą się zagęszczac, jednak nie tak bardzo jak odmiany krzewiaste, które na żywopłot byłyby lepsze.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 21:29, 26 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Draco - nie postępuj jak koń pod górę, z kolumnowych odmian nie rób na siłę żywopłotu formowanego bo wszystkie wyrosłe nowe pędy będą rosły w górę, w dodatku chcesz to robić z dwóch odmian na przemian.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia_c 21:31, 26 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Mazan napisał(a)
To mączniak prawdziwy berberysu. Zwalczanie: co 7 dni min. 4x naprzemiennie Rubigan, Baycor, Nimrod, Sportak Alpha. Najbardziej porażone najmłodsze pędy usuwać i palić. Wiosną - choć nie będzie go widać - powtórzyć zabieg, a jeśli będzie trzeba także na przełomie lata i jesieni. Potrafi zniszczyć wszystkie rośliny.


Pozdrawiam


Czy teraz można jeszcze pryskać czy już za późno i trzeba czekać do wiosny?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies