Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

Anabell 20:25, 27 lut 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
MirellaB napisał(a)
Mam pytanie kiedy można zacząć ciąć berberysy?


Mirello, ja bym cięła już w ubiegłym tygodniu, tylko deszcz mi przeszkadzał.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
malgol 20:33, 27 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A takie krzaczaste, wysokie na 1,3 m to na jaką wysokość ciac?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
MirellaB 16:18, 28 lut 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Anabell napisał(a)


Mirello, ja bym cięła już w ubiegłym tygodniu, tylko deszcz mi przeszkadzał.

Ok czyli tniemy
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
catherine85 15:00, 08 mar 2017

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
Witajcie
posadziłam jesienią w szpadlerze przed tujami 5 szt berberysów green carpet i 4 szt bagatelle - podpowiedzcie proszę czy to ma sens? Bagatele pójdą w inne miejsce ale co zamiast nich wsadzic? miejsce nie jest mocno słoneczne a rabata ma 7 m długosci oraz ok 40 cm szerokosci i jest doprowadzona linia kroplująca. Chyba że dać sobie spokój wogóle z berberysami i zmienić całkowicie całe nasadzenie??

tam gdzie kamyczki nic nie będzie sadzone
Na rabatach frontowych będą dopiero posadzone miłorzęby, bagatelle, trzmielina, żurawki,hakone ...

z góry dziękuje
Gardenarium 15:09, 08 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Lepiej by było nie mieszać odmian zielonych z czerwonymi. Ewentualnie jeden szpaler w jednym kolorze i gęsto niż teraz jest.
Rabata jest z dziwnej strony, bo chodzi brama, jest ogrodzenie a od ogrodu są tuje. Powinno być na odwrót

Uporządkować kamyczki bo widać gołą folię, dosypać żeby było estetycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
catherine85 15:13, 08 mar 2017

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
Dziękuję Danusiu
tam wiem że dziwna strona ale zostałoby tam puste miejsce wiec jakos chciałam to zaaranżować by pustką nie swieciło, a tak to rabata będzie z drugiej strony. Co innego może tam wsadzić by się dobrze przezentowało?
asiak 21:39, 09 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Jaka odmiana berberysu będzie pasować do różowych róż Baronesse?
Chodzi mi o krzak ok. 1-1,5 m wysokości. Miałby on być wsadzony na początku rabaty z lewej strony.



Czy berberys może być, jeśli tak to jaki? Czy coś innego, czy nic?
Nasadzenia na rabacie nieaktualne.
____________________
AsiaDziałeczka Asi
alis 08:08, 10 mar 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
catherine85 napisał(a)
Witajcie
posadziłam jesienią w szpadlerze przed tujami 5 szt berberysów green carpet i 4 szt bagatelle - podpowiedzcie proszę czy to ma sens? Bagatele pójdą w inne miejsce ale co zamiast nich wsadzic? miejsce nie jest mocno słoneczne a rabata ma 7 m długosci oraz ok 40 cm szerokosci i jest doprowadzona linia kroplująca. Chyba że dać sobie spokój wogóle z berberysami i zmienić całkowicie całe nasadzenie??

tam gdzie kamyczki nic nie będzie sadzone
Na rabatach frontowych będą dopiero posadzone miłorzęby, bagatelle, trzmielina, żurawki,hakone ...

z góry dziękuje


Ja bym tam zamieniła miejscami tuje z berberysami.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Ogrod_Werki 08:41, 10 mar 2017

Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 4
Ostatnio trafiłam na dość oryginalne odmiany berberysów: [zmoderowane] szczerze to nie miałam pojęcia, że mogą też mieć liście w kolorach zielonych. Bardzo spodobał mi się Berberys THUNBERGA ERECTA tylko nigdy nie miałam tej odmiany i nie wiem jakie ma wymagania?

Ktoś z Was może ma? i jest mi w stanie powiedzieć, czy będzie się ładnie rozwijał, gdy posadzę go w zacienionym miejscu?
____________________
Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty i chwasty wydają się być urocze
Remi 13:10, 30 mar 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Ja mam kilka, niestety posadzone dopiero w zeszłym roku, więc ekspertem nie jestem. Jednak spodziewałbym się, iż posadzony w cieniu może gorzej się zagęścić, ew. kolor liści może nie być taki intensywny??


Ja mam natomiast inne pytanie nt. Erecty:
Czy wszystkie wasze Erecty wypuściły już listki? Z moich kilku egzemplarzy tylko jeden jest golutki, reszta ma już wyraźne zielone wypustki. Czy jest się czym martwić, czy jeszcze dać mu chwilę na obudzenie się?

Dzieki

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies