Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

Karol99 14:52, 30 mar 2017


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jeszcze daj mu czas. Powinien już puszczać listki bo u mnie wszystkie berberysy już się zazieleniły. Ale w zeszłym roku miałem taka sytuacje ze po prostu pączki przemarzły i po jakimś czasie puścił nowe.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
violau 19:42, 07 kwi 2017

Dołączył: 28 mar 2017
Posty: 11
mam na działce posadzone tuje szmaragd i tak myślałam przed nimi posadzić berberysy kolumnowe jak myślicie czy to dobry pomysł i ewentualnie jaka odmiana ładnie by się komponowała jest to strona płd-zach i raczej pól cień
Remi 18:30, 09 kwi 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Karol, dzieki za odp. Do kiedy byś czekał na wypuszczenie listków z takim berberysem? Owoce są jeszcze z poprzedniego roku.
Czy dobrze rozumiem, że te takie małe kuleczki na łodygach to pąki kwiatowe?



michal82 10:09, 16 kwi 2017

Dołączył: 16 kwi 2017
Posty: 1
Witam serdecznie ogrodowych pasjonatów. Czy ktoś mógłby pomóc w zidentyfikowaniu berberysów ze zdjęcia? Miał to być berberys aurea, posadzony późną jesienią więc prawie bez liści, a teraz na wiosnę wydaje się za zielony. Z góry dziękuję za informację czy jeszcze się przebarwi, czy to jednak inny gatunek.



pawel_snopek 20:05, 18 kwi 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
violau napisał(a)
mam na działce posadzone tuje szmaragd i tak myślałam przed nimi posadzić berberysy kolumnowe jak myślicie czy to dobry pomysł i ewentualnie jaka odmiana ładnie by się komponowała jest to strona płd-zach i raczej pól cień

Kolumnowe berberysy fajnie by wyglądały przed szmaragdami ja osobiście widział bym w tym miejscu tylko takie z jasnym przebarwieniem np.
Berberis thunbergii 'Orange Sunrise' PBR
Berberys Thunberga 'Maria'
przed nimi możesz posadzić mniejsze berberysy takie jak np.
Berberys Thunberga 'Aurea'
To jest tylko przykład kolorów które by tam według mnie pasowały oraz rozświetliły rabatę na tle tych szmaragdów. Oczywiście że trzeba by było dodać jeszcze inne rośliny np. trawy, byliny itp. Pozdrawiam
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 20:09, 18 kwi 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
michal82 napisał(a)
Witam serdecznie ogrodowych pasjonatów. Czy ktoś mógłby pomóc w zidentyfikowaniu berberysów ze zdjęcia? Miał to być berberys aurea, posadzony późną jesienią więc prawie bez liści, a teraz na wiosnę wydaje się za zielony. Z góry dziękuję za informację czy jeszcze się przebarwi, czy to jednak inny gatunek.




Ja osobiście bym poczekał na rozwinięcie się wszystkich listków, bo to jest jeszcze wcześnie a na tych zdjęciach widać że te drobne listki są dość jasne jak na odmianę o zielonych listkach, bardziej pomocne by były zdjęcia jak już listki się wszystkie rozwiną.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
MirellaB 21:57, 19 kwi 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wiosna - Berberysy Erecta



____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 22:00, 19 kwi 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wiosna - Berberysy Rocket Orange





____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Monka 11:18, 13 maj 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
proszę o info co to za odmiana berberysa, dostałam od mamy i muszę dokupić sadzonki


____________________
Monika ogród i co dalej
MirellaB 11:21, 13 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Może Red Pillar
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies