Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

Monka 11:24, 13 maj 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
MirellaB napisał(a)
Może Red Pillar


no w właśnie może , a jak go dokupię i okaże się że to inna odmiana ?
____________________
Monika ogród i co dalej
Remi 23:47, 18 maj 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Moja erecta jeszcze nie wypuściła listków. Czy jest szansa, że to tylko przemarznięte pąki, czy już do wyrzucenia całkowicie?
MirellaB 06:05, 19 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Remi obetnij i poczekaj może wypuści nowe pędy.
Na pierwszym zdjęciu od dołu chyba jest jeden zielony listek?
A może one miały za sucho? Podlej solidnie.

Moje Erecta wyglądają obecnie tak
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 06:08, 19 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Monka napisał(a)


no w właśnie może , a jak go dokupię i okaże się że to inna odmiana ?

Zetnij gałązkę i w ogrodniczej porównaj
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Monka 06:16, 19 maj 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
MirellaB napisał(a)

Zetnij gałązkę i w ogrodniczej porównaj


o ja głupia,że na to wcześniej nie wpadłam
____________________
Monika ogród i co dalej
malgol 11:05, 19 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Doradzcie mi proszę w kwestii doboru kolumnowego berberysa do cienistego zakątka.
Mam już posadzonego Kobolda w tym miejscu ,ale musze go przesadzić bo jesienią się nie przebarwia
Chciałabym jakąś żółta odmianę żeby troszkę rozjaśniła to miejsce.Myślałam o Marii ,ale ponoć zielenieje w zacienieniu?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Remi 12:14, 19 maj 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
MirellaB napisał(a)
Remi obetnij i poczekaj może wypuści nowe pędy.
Na pierwszym zdjęciu od dołu chyba jest jeden zielony listek?
A może one miały za sucho? Podlej solidnie.

MirellaB, niestety ten listek na dole to jakiś mały chwaścik.

Prowadzę kalendarz prac ogrodowych, i przez ostatnie 3 miesiące wszystkie rośliny nie miały więcej niż 2-3 dni bez wody. Naprawdę nie sądzę, żeby była to wina przesuszenia. Jeżeli ciąć, to aż do ziemi, czy może do połowy tylko?
MirellaB 14:39, 19 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Remi, a już myślałam, że listek. Skoro były podlewane to może faktycznie przemarzły, albo coś im korzenie podgryza
Ja bym tak obcięła


____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 14:45, 19 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
malgol napisał(a)
Doradzcie mi proszę w kwestii doboru kolumnowego berberysa do cienistego zakątka.
Mam już posadzonego Kobolda w tym miejscu ,ale musze go przesadzić bo jesienią się nie przebarwia
Chciałabym jakąś żółta odmianę żeby troszkę rozjaśniła to miejsce.Myślałam o Marii ,ale ponoć zielenieje w zacienieniu?

Ja mam w cieniu posadzone Erecty i w pierwszym roku się nie przebarwiały. Jakoś specjalnie mi na tym nie zależy.

Masz tam zupełny cień? Nic, a nic słońca? Bardzo podobają mi się kolumnowe Rocket Orange. Szybko startują i mają ładny kolor. U mnie rosną w słońcu.



____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
malgol 14:50, 19 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wiesz Mirella, to miejsce jest od wschodu,ale w pobliżu rosna tam drzewa więc tego słońca to niewiele. Głeboki cień to nie jest,ale Kobold się nie chce barwić chyba jednak za ciemno... Myslałam, że Maria byłaby dobra bo żółte często wolą cięń wtedy się nie przepalają...co myślisz?
Te co pokazałaś sa cudowne i chce je bardzo,ale słoneczne miejsce musze znaleźć
A jaks żółta odmiana przychodzi Ci do głowy?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies