Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

Gardenarium 18:34, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może w Żabieńcu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:35, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agniecha973 napisał(a)
Niektóre z moich berberysów Green Carpet mają takie dziwne czerwonawe przyrosty. Listki też są w ciapki jakby u odmiany Harlequin. Czy to wycinać czy zostawić?





Ja bym zostawiła, a to ciekawe

To nie jest Green Carpet, a raczej inny. Może pomieszali?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata_chrosc... 09:14, 08 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Niestety w Żabieńcu też nie. Zdaje się, że hodowcy tego Beskida mają politykę nieudostepniania szerszego. A tak chciałam go mieć. Może kiedyś pojadę do ZIelonej Góry.
____________________
ogród w Holandi
Gardenarium 09:11, 31 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wspaniale cięte obwódki, nie muszą być z użyciem berberysów, mogą być tawuły. Ważne aby krzewy były niskie i w odmiennych kolorach. Ciecie wykonano w poziomie i w pionie.

Dwa kolory i dwie wysokości.

Link do zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 13:27, 31 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zauważyłam, że niektóre odmianowe berberysy tracą kolor czerwony i stają się zielone. Nie rosną bynajmniej w cieniu. Dowiedziałam się, że tak może być w przypadku siewek.
Ale 'Admiration' też wraca do zielonego koloru (od dołu) - widziałam w szkółce. Czy ktoś mnie oświeci w kwestii dobrych berberysów niskich czerwonych lub żółtych? Takie odmiany "z rodowodem"?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 20:46, 31 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może Red Pillar - albo Helmond Pillar?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Artrax 21:37, 31 lip 2012

Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 43
Karłowy berberysy o kolorze purpurowym "Atropurpurea nana"(ok 0.6wys.) o kolorze brązowoczerwonym'Bagatele'(ok 0,4wys) a jesli chodzi o odmiany żółte to"Tiny gold"(ok 0,3wys) 'Bogozam'(ok 0,4wys)A jeśli chodzi o kolor liści u brberysów to nawet w pełnym słońcu liście ktore są niedostatecznie naświetlone(czyli u nasady krzewu i równiez w jego środku) nie wybarwiają sie tak jak powinny.
____________________
Artrax 21:44, 31 lip 2012

Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 43
Gardenarium napisał(a)

Niektóre z moich berberysów Green Carpet mają takie dziwne czerwonawe przyrosty. Listki też są w ciapki jakby u odmiany Harlequin. Czy to wycinać czy zostawić?





Ja bym zostawiła, a to ciekawe

A może to zamiast Green carpeta sprzedali ci odmiane "Starburst"
Zdjęcie
____________________
agniecha973 22:20, 31 lip 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Z opisu by się zgadzało. Czy jeśli tylko 3 szt. z 50 zakupionych tak mają, to jest pewne, że pozostałe to Green C.? Wkrótce będę sadzić i nie chciałabym robić za rok lub dwa wysadzania.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Artrax 22:55, 31 lip 2012

Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 43
Jak tylko trzy mają taki wygląd to w szpaler nie ma co ich wysadzać razem tylko green carpeta dokupić, gdyż one mają odmienną siłę wzrostu "Green carpet" (ok 1,5wys) a "starburst"(max 1m wys)
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies